Vladislav Sirotov podpisał kontrakt z KGHM Zagłębiem Lubin! 10 lip

Vladislav Sirotov podpisał kontrakt z KGHM Zagłębiem Lubin!

26-letni rosyjski skrzydłowy Vladislav Sirotov przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z Zenita St. Petersburg do KGHM Zagłębia Lubin. Z "Miedziowymi" "Vlad" podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. W Zagłębiu zagra z numerem 37.

10 lip 2018 15:59

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

#ПриветВладислав

Nowy gracz KGHM Zagłębia jest wychowankiem Zenita St. Petersburg. Pierwszy sezon w seniorskim futbolu spędził w jego satelickim klubie - FK Smena-Zenit, wówczas występującym na drugim poziome rozgrywkowym. Oprócz tego Vladislav grał dla FK Tosno, FK Znamia Truda oraz Szynnika Jarosław. Sirotov jest byłym reprezentantem Rosji do lat 19 i 20.

Ze względu na bardzo dużą rywalizację w pierwszej drużynie, lewonożny zawodnik w minionym sezonie występował w grających na zapleczu rosyjskiej ekstraklasy rezerwach. Dla Zenita-2 St. Petersburg zagrał 37 meczów, w których zdobył pięć bramek i zanotował pięć asyst. Był jednym z najlepszych zawodników drugiego poziomu rozgrywkowego w Rosji.

- Cieszymy się, że Vladislav Sirotov został nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia. To bardzo uzdolniony i stosunkowo młody skrzydłowy, który przechodzi do Lubina z bardzo silnego zespołu. W pierwszej drużynie Zenita na pozycjach skrzydłowych panuje wielka rywalizacja. W klubie są między innymi wyceniani na kilka, bądź kilkanaście milionów euro: Kokorin, Djordjević, Poloz, Rigoni czy Driussi. Vladislav zdecydował się odejść do innego klubu, by grać i iść do przodu. Wierzymy, że w KGHM Zagłębiu znacznie się rozwinie i przyczyni się do sukcesów klubu w przyszłości - powiedział po złożeniu podpisów na dokumentach dyrektor sportowy klubu - Michał Żewłakow.

#ПриветВладислав
#PrivetVladislav