W sobotę z Pogonią / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
W sobotę z Pogonią 5 sie

W sobotę z Pogonią

Jutro o 18.00 w kolejny bój o ligowe punkty ruszą piłkarze KGHM Zagłębia Lubin. Miedziowi zmierzą się z Pogonią Szczecin, aktualnie 12. drużyną ligowej tabeli.

5 sie 2017 09:19

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

"Portowcy" ligowy sezon rozpoczęli od porażki z Wisłą Kraków (1:2). Podopieczni Macieja Skorży szybko się jednak podnieśli i w kolejnym meczu pokonali na wyjeździe Piasta Gliwice (2:1). W meczu 3. kolejki Pogoń Szczecin po wyrównanym meczu dość pechowo przegrała z Jagiellonią Białystok (0:1). O porażce z wicemistrzem Polski zaważył indywidualny błąd Jarosława Fojta w końcówce spotkania. "Portowcy" mają więc w dorobku 3 punkty, więc motywacji do gry na Stadionie Zagłębia im nie braknie.

Maciej Skorża w wywiadzie zamieszczonym na oficjalnej stronie Pogoni, faktycznie nawiązuje do podrażnionej ambicji, po ostatniej porażce. - Jest w nas ogromna złość po meczu z Jagiellonią - powiedział opiekun Portowców. - Sporymi fragmentami przeważaliśmy w tym spotkaniu, a jednak przegraliśmy. Mamy podrażnioną ambicję. Chcemy jak najszybciej zacząć kolejny miesiąc, w którym czeka nas wiele potyczek. Nasza postawa w sierpniu będzie za sobą niosła konsekwencje w kolejnych fazach sezonu. To dla nas ważna próba.

Do Lubina nie przyjedzie Łukasz Zwoliński, dotychczas podstawowy napastnik "Portowców" i to jedna zasadnicza zmiana, w stosunku do wcześniejszych spotkań, której możemy się spodziewać - tym bardziej, że w ostatnim meczu Pogoń nie grała źle. W miejsce Zwolińskiego trener Skorża oddeleguje do gry napewniej Adama Frączczaka, choć w Szczecinie utrzymują, że w tygodniu ćwiczyli 4 warianty z zawodnikiem na pozycji nr 9.

A Kibicom, którzy wybierają się na sobotni mecz i kupili/zamierzają kupić bilet, przypominamy, że wejściówki na mecz pucharowy z Jagiellonią kupią w promocyjnej cenie. Szczegóły: TUTAJ