Wysoka porażka w Płocku / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Wysoka porażka w Płocku 20 sie

Wysoka porażka w Płocku

W spotkaniu otwierającym 5. kolejkę PKO Ekstraklasy podopieczni trenera Dariusza Żurawia przegrali w Płocku z miejscową Wisłą 0:4. Gole dla zespołu Macieja Bartoszka zdobyli Łukasz Sekulski (dwie), Rafał Wolski oraz Ian Soler, który samobójczym trafieniem pokonał Dominika Hładuna.

20 sie 2021 20:00

Spotkanie było rozgrywane w rzęsitym deszczu, który sprawiał zawodnikom obu drużyn spory problem zwłaszcza w poruszaniu się po boisku. Już w 1. minucie spotkania przed szansą stanął Kacper Chodyna, ale jego uderzenie z lewej nogi minęło bramkę strzeżoną przez Kamińskiego. W 5. minucie spotkania Nafciarze otworzyli wynik spotkania. Autorem bramki był Łukasz Sekulski, który celnie główkował po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego. Chwilę przed upływem pierwszego kwadransa Miedziowi mieli swoją okazję. Rzut rożny wykonał Filip Starzyński, zbyt krótko wybijał ją jeden z obrońców Wisły, a na strzał zza pola karnego zdecydował się Evgeni Bashkirov, który posłał jednak piłkę nad poprzeczką. W 17. minucie znów zaatakowała Wisła. Z okolic pola karnego kąśliwie uderzał Warchoł, ale z jego uderzeniem doskonale poradził sobie Dominik Hładun. W 21. minucie Wisła podwyższyła prowadzenie. Bashkirov zagrywał do Hładuna, piłka zatrzymała się na mokrej murawie, a po chwili zamieszania Rafał Wolski mocnym strzałem pod poprzeczkę trafił na 2:0. W 37. minucie swoją szansę mieli Miedziowi. Z prawej strony boiska wrzucał Wójcicki, a ekwilibrystycznego uderzenia próbował Daniel, jednak golkiper gości nie dał się zaskoczyć. Do końca pierwszych 45 minut nie oglądaliśmy już klarownych okazji do zdobycia gola, choć to Miedziowi częściej gościli pod bramką gospodarzy.

Pierwszy strzał w drugiej połowie oddali Miedziowi, konkretnie Mateusz Bartolewski, który główkował po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego. W 60. minucie meczu Wisła zdobyła trzeciego gola. Po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego piłkę z najbliższej odległości wpakował Łukasz Sekulski. Cztery minuty później w niemal identycznej sytuacji piłkę do własnej bramki skierował Ian Soler i mieliśmy 4:0 dla gospodarzy. W 72. minucie meczu szczęścia ponownie poszukał Sekulski, ale jego uderzenie w krótki róg wybronił Dominik Hładun. W końcówce meczu tak wielu sytuacji do zdobycia gola już nie było i spotkanie zakończyło się porażką Miedziowych 0:4.

Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin 4:0 (2:0)

Bramki: Łukasz Sekulski 5, 59, Rafał Wolski 21, Ian Soler 63 (s)

Wisła: 1. Krzysztof Kamiński - 25. Jakub Rzeźniczak, 94. Dušan Lagator, 5. Anton Krywociuk - 15. Kristián Vallo (83, 77. Piotr Tomasik), 14. Mateusz Szwoch, 6. Damian Rasak, 95. Damian Warchoł (78, 22. Luka Šušnjara), 10. Rafał Wolski (71, 23. Filip Lesniak), 17. Marcel Błachewicz (83, 9. Dawid Kocyła) - 20. Łukasz Sekulski (78, 24. Marko Kolar).

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 32. Ian Soler, 77. Mateusz Bartolewski (67, 3. Saša Balić) - 23. Jakub Wójcicki (39, 13. Karol Podliński), 8. Łukasz Poręba, 4. Jewgienij Baszkirow (39, 19. Daniel Dudziński), 18. Filip Starzyński (67, 16. Adam Ratajczyk), 9. Erik Daniel (79, 21. Tomasz Pieńko) - 17. Patryk Szysz.

żółte kartki: Sekulski - Baszkirow, Chodyna, Poręba.

sędziował: Paweł Raczkowski.