Ilya Zhigulev wzmacnia KGHM Zagłębie Lubin! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Ilya Zhigulev wzmacnia KGHM Zagłębie Lubin! 20 sie

Ilya Zhigulev wzmacnia KGHM Zagłębie Lubin!

Z przyjemnością możemy ogłosić, że 25-letni środkowy pomocnik Ilya Zhigulev został zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. Rosjanin, który ostatnio występował w FK Krasnodar podpisał z naszym Klubem 2-letnią umowę.

20 sie 2021 12:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Zhigulev urodził się 1 lutego 1996 r. Od początku swojej piłkarskiej kariery był związany z FK Krasnodar. Swój debiut w I zespole zaliczył w lutym 2017 roku, gdy rozegrał 49 minut w spotkaniu 1/4 finału Pucharu Rosji przeciwko Uralowi Jekaterynburg. Wcześniej trafił na półroczne wypożyczenie do mołdawskiego FC Milsami. W przeszłości Zhigulev był wypożyczany do innych rosyjskich klubów m.in. do FK Tosno, Uralu Jekaterynburg czy Rotoru Wołgograd, gdzie spędził ostatni sezon. Mierzący 172 cm wzrostu pomocnik rozegrał w nim 26 spotkań w rosyjskiej Premier Lidze. Łączny bilans występów Ilii Zhiguleva to 58 spotkań na najwyższym poziomie rozgrywek w Rosji, 29 meczów na zapleczu Premier Ligi oraz 12 gier w mołdawskiej Ekstraklasie. Środkowy pomocnik jest również byłym reprezentantem Rosji do lat 21, w której pełnił funkcję kapitana drużyny. Licznik gier Zhiguleva w kadrze zatrzymał się na 17 spotkaniach, gdzie zdobył dwa gole i zanotował siedem asyst.

Ilya, witamy w Lubinie i życzymy powodzenia w naszym Klubie!