Wysokie zwycięstwo w derbach | Przegląd prasy po meczu ze Śląskiem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Wysokie zwycięstwo w derbach | Przegląd prasy po meczu ze Śląskiem 30 sty

Wysokie zwycięstwo w derbach | Przegląd prasy po meczu ze Śląskiem

Sprawdźmy, co na temat sobotniego zwycięstwa Miedziowych napisały krajowe oraz lokalne media. Zapraszamy!

30 sty 2023 10:34

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

sport.tvp.pl

"PKO Ekstraklasa. Wymarzony debiut Waldemara Fornalika. Fala nieszczęść spadła na Śląsk"

Do tej pory 18. kolejka Ekstraklasy obfitowała w remisy. Ten schemat postanowili przełamać piłkarze Zagłębia Lubin, którzy w regionalnych derbach z Śląskiem Wrocław wygrali 3:0 (1:0). Wymarzony debiut w roli trenera lubinian zanotował Waldemar Fornalik.

Więcej: TUTAJ

 

sportowefakty.wp.pl

"Szok we Wrocławiu! Śląsk zapamięta te derby na długo"

Śląsk Wrocław kończył sobotnie spotkanie z Zagłębiem Lubin przy opustoszałych trybunach. Zespół Ivana Djurdjevicia przegrał w derbach Dolnego Śląska na swoim stadionie aż 0:3. W tym meczu było po prostu wszystko.

Więcej: TUTAJ

 

sport.interia.pl

"Wymarzony debiut Fornalika! Zagłębie wypunktowało zdezorientowany Śląsk"

Terminarz PKO Ekstraklasy ułożył się tak, że debiut Waldemara Fornalika w roli trenera Zagłębia Lubin przypadł na Derby Dolnego Śląska. Pierwszy mecz 59-letniego szkoleniowca ułożył się jednak najlepiej jak mógł dla jego zespołu, bo "Miedziowi" wygrali we Wrocławiu ze Śląskiem 3:0 po golach Kacpra Chodyny, Sasy Żivca i Tomasza Pieńki.

Więcej: TUTAJ

 

sport.pl

"Komentatorzy nie mogli w to uwierzyć. Fantastyczny gol w Ekstraklasie!"

Tomasz Pieńko, napastnik Zagłębia Lubin, w meczu ze Śląskiem Wrocław przeprowadził niesamowitą akcję, zwieńczoną celnym strzałem do bramki. 19-latek minął trzech rywali i ze spokojem ustalił wynik na 3:0 dla swojej drużyny. - Mijał rywali jak tyczki - emocjonowali się komentatorzy Canal+ Sport.

Więcej: TUTAJ

 

Lubin.pl

"Derby dla Zagłębia!"

50. Derby Dolnego Śląska rozgrywane na poziomie PKO BP Ekstraklasy zakończyły się pewnym zwycięstwem Miedziowych 3:0! Bramki dla KGHM Zagłębia zdobywali Kacper Chodyna, Sasa Zivec oraz Tomasz Pieńko.

Więcej: TUTAJ

 

przegladsportowy.onet.pl

"Udany debiut Waldemara Fornalika! Derby Dolnego Śląska dla Zagłębia"

Waldemar Fornalik udanie rozpoczął przygodę w Zagłębiu Lubin. Jego zespół pokonał w derbach Dolnego Śląska 3:0 Śląsk Wrocław. Piłkarze Ivana Djurdjevicia mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale nie potrafili zamienić tego na sytuacje bramkowe. Natomiast Miedziowi byli bardziej konkretni w swoich działaniach.

Więcej: TUTAJ

 

mkszaglebie.pl

"Wysoka wygrana "Miedziowych" ze Śląskiem"

Nie mógł wymarzyć sobie lepszego debiutu trener Waldemar Fornalik. Na inaugurację rundy wiosennej Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe drużynę Śląska Wrocław 3:0, a na listę strzelców wpisywali się Kacper Chodyna, Sasa Zivec oraz Tomasz Pieńko.

Więcej: TUTAJ

 

zmiedzi.pl

"Pierwszy gol, drugi gol, trzeci leci… Derby dla Zagłębia Lubin!"

Kibice KGHM Zagłębia Lubin nie mogli sobie wymarzyć lepszego powrotu PKO Ekstraklasy. W wielkich derbach Dolnego Śląska, Miedziowi pokonali swojego odwiecznego rywala – Śląsk Wrocław 3:0. Na pochwałę zasługuje cały zespół, ale w szczególności strzelcy goli – Chodyna, Zivec i Pieńko.

Więcej: TUTAJ