Występy "Miedziowych" w reprezentacji Polski / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Występy "Miedziowych" w reprezentacji Polski 12 paź

Występy "Miedziowych" w reprezentacji Polski

Zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin zagrali we wczorajszych meczach reprezentacji Polski do lat 19 i 21. Serafin Szota rozegrał 90 minut w starciu z Czechami, zaś Łukasz Poręba i Adam Borkowski zaliczyli ostatni kwadrans w meczu z Macedonią.

12 paź 2018 12:18

Podopieczni trenera Jacka Magiery wygrali z Czechami 3:0. Spotkanie odbyło się w ramach Turnieju Ośmiu Narodów (Elite League U-21), a przed tą kolejką spotkań zarówno Polacy, jak i nasi sąsiedzi zza południowej granicy nie zdobyli ani jednego punktu. "Biało–czerwoni" z impetem rozpoczęli spotkanie, zdobywając trzy bramki już w pierwszym kwadransie meczu.

Dziewięćdziesiąt minut w tym meczu rozegrał środkowy obrońca KGHM Zagłębia, obecnie wypożyczony do Odry Opole Serafin Szota, który był bardzo pewnym punktem obrony, zaliczając wiele skutecznych odbiorów i interwencji. Na swoją szansę muszą poczekać Bartosz Slisz oraz Kacper Chodyna, którzy w tym spotkaniu pozostali na ławce rezerwowych. Następny mecz Polacy rozegrają już w najbliższy wtorek, kiedy zmierzą się na wyjeździe z Holandią o godzinie 19:00.

Reprezentacja do lat 19, prowadzona przez Dariusza Gęsiora, pokonała Macedonię w meczu towarzyskim 4:3. Spotkanie rozgrywane w Bełchatowie obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych, zwłaszcza dla "Biało-czerwonych". Piętnaście minut z orzełkiem na piersi rozegrali zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin: Łukasz Poręba i Adam Borkowski.