Premierowy gol Krzysztofa Piątka w reprezentacji Polski 12 paź

Premierowy gol Krzysztofa Piątka w reprezentacji Polski

Ukształtowany piłkarsko w KGHM Zagłębiu Lubin Krzysztof Piątek, obecnie występujący we włoskiej Genui, zdobył we wczorajszym meczu reprezentacji Polski premierowego gola. "Bania" wpisał się na listę strzelców w 18. minucie spotkania dywizji A Ligi Narodów z Portugalią. Ostatecznie reprezentacja Polski uległa Portugalczykom 2:3.

12 paź 2018 09:43

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Krzysztof Piątek to wychowanek Dziewiątki Dzierżoniów, następnym przystankiem w jego rozpoczynającej się karierze był największy klub w regionie - dzierżoniowska Lechia. Tam pod wodzą trenerów Andrzeja Bolisęgi i Zbigniewa Soczewskiego zbierał kolejne piłkarskie szlify.

Do KGHM Zagłębia Lubin Piątek przeszedł w 2012 roku - zaczynając od zespołu rezerw. W pierwszej drużynie szansę dał mu w maju 2014 roku Piotr Stokowiec, gdy faktem stała się informacja, że "Miedziowi" nowy sezon rozpoczną w I lidze.

Po dobrych występach na boiskach I ligi oraz, już po awansie, Ekstraklasy, Krzysiek zdecydował się na transfer do Cracovii. W tym klubie wykonał kolejny krok naprzód, co zaowocowało przenosinami do grającej w Serie A Genui, dla której jak na razie zdobył 13 bramek w ośmiu meczach.

Dla pierwszego zespołu Zagłębia Lubin Krzysztof Piątek rozegrał łącznie 85 meczów, zdobył 18 bramek i zanotował 9 asyst.

Zagłębie Lubin S.A. gratuluje Krzysztofowi Piątkowi premierowego trafienia dla "Biało-czerwonych" i życzy kolejnych sukcesów - w klubie oraz reprezentacji Polski!