Zagrajmy według wzoru 27 kwi

Zagrajmy według wzoru

Sobotni mecz w Płocku będzie drugą wizytą Zagłębia w tym mieście na przestrzeni 2 ostatnich miesięcy. W lutym górą była Wisła po dwóch golach Kante. Ale tym razem liczymy na zwycięstwo Zagłębia. Tak, jak miało to miejsce w zeszłym roku.

27 kwi 2018 11:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

Dokładnie rok temu sytuacja była analogiczna. Drugi mecz na wiosnę to wyjazd do Płocka. W pojedynku z Wisłą górą byli gospodarze, a bramki strzelali Kante i Merebaszwili. Dla Miedziowych zaś trafił Martin Nespor.

Ale to nie było ostatnie spotkanie w ubiegłym sezonie. Oba zespoły mierzyły się jeszcze ze sobą w rundzie finałowej w połowie maja. Wtedy górą byli Miedziowi, którzy wygrali 2:1 po trafieniach Tosika i Buksy. Dla rywali trafił zaś Kamil Sylwestrzak.

Taki wzór jak w ubiegłym roku trzeba powtórzyć w obecnym sezonie. Tu też drugi mecz na wiosnę skończył się porażką, gdy po dwóch golach Kante Wisła pewnie pokonała Zagłębie.

I tak jak rok temu - okazja do rewanżu na tym samym terenie nadarza się już w rundzie dodatkowej. Liczymy, że uda się powtórzyć ten sam wzór - porażka na starcie wiosny i wygrana w rundzie finałowej.