Zakończyć marzec trzema punktami | Zapowiedź meczu z Wartą / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Zakończyć marzec trzema punktami | Zapowiedź meczu z Wartą 31 mar

Zakończyć marzec trzema punktami | Zapowiedź meczu z Wartą

Po przerwie spowodowanej przerwą reprezentacyjną, do gry powraca PKO BP Ekstraklasa. W pierwszym meczu na Stadionie Zagłębia podopieczni trenera Waldemara Fornalika zmierzą się z Wartą Poznań. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania.

31 mar 2023 13:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Dzisiejsze starcie pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Wartą Poznań, będzie 14. potyczką między tymi zespołami na szczeblu ligowym. Historia jest niezwykle wyrównana, ponieważ każda z drużyn odniosła dotychczas po sześć zwycięstw i dopiero w poprzednim meczu po raz pierwszy podzieliły się punktami. Bilans bramkowy przemawia minimalnie za Miedziowymi - 23:20.

Warta Poznań w sezonie 2022/23 jest niewątpliwie jedną z rewelacji naszej ligi. Podopieczni trenera Dawida Szulczka prezentują wysoką formę, dzięki czemu po 25 rozegranych spotkaniach, mają na swoim koncie 37 punktów, dzięki czemu zajmują wysokie piąte miejsce w tabeli, tracąc trzy oczka do czwartej Pogoni Szczecin oraz sześć do mistrza Polski Lecha Poznań, który znajduje się na najniższym stopniu podium. Na uwagę zasługuje na pewno zdobycz punktowa Zielonych na boiskach rywali, bowiem z wyjazdów przywieźli już 22 punkty, co sprawia, że są czwartą siłą ligi pod tym względem, ustępując jedynie Rakowowi Częstochowa, Legii Warszawa oraz Lechowi Poznań, czyli ligowemu podium. Na uwagę również zasługuje szczelna defensywa, albowiem stracili tylko 23 bramki, czyli tyle samo ile Lech Poznań, a jedynie lider z Częstochowy może się pochwalić lepszą defensywą. 

W pierwszym meczu rozegranym we wrześniu ubiegłego roku na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim, oba zespoły po raz pierwszy w historii podzieliły się punktami. Wynik spotkania dla gospodarzy otworzył Jan Grzesik. Do wyrównania przed przerwą doprowadził Martin Doležal uderzeniem głową. Po przerwie na prowadzenie Miedziowych wyprowadził Rafał Adamski, który wykorzystał świetny kontratak Damjana Bohara. Nie był to jednak koniec emocji, bowiem do wyrównania doprowadził Adam Zrelak, ustalając tym samym wynik spotkania. 

W zespole rywala na uwagę na pewno zasługuje wspomniany Adam Zrelak, który w obecnym sezonie już sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców, a także dołożył do tego cztery asysty przy trafieniach kolegów z zespołu. Uważać trzeba będzie także na Jana Grzesika. Ten zaś w obecnych rozgrywkach już 4 razy zdołał znaleźć drogę do bramki rywala, w tym raz w pierwszym meczu między tymi zespołami. 

Po stronie Miedziowych najlepszym zawodnikiem jeśli chodzi o statystyki indywidualne jest nasz kapitan - Kacper Chodyna, który w obecnym sezonie pięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. W klasyfikacji kanadyjskiej wyżej od niego jest inny skrzydłowy naszego zespołu - Damjan Bohar, który dotychczas zdobył trzy bramki, a także dorzucił do tego cztery asysty. 

Spotkanie pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Wartą Poznań już dziś o godzinie 18:00 na Stadionie Zagłębia. Serdecznie zapraszamy!