Zakończyć rok wygraną | Zapowiedź meczu Górnik - KGHM Zagłębie / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Zakończyć rok wygraną | Zapowiedź meczu Górnik - KGHM Zagłębie 18 gru

Zakończyć rok wygraną | Zapowiedź meczu Górnik - KGHM Zagłębie

Przed piłkarzami KGHM Zagłębia Lubin ostatni ligowy akcent w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie beniaminek PKO BP Ekstraklasy Górnik Łęczna, który pomimo problemów na początku sezonu, w ostatnim czasie jest w przysłowiowym gazie i w trzech ostatnich meczach schodził z boiska jako zwycięzca.

18 gru 2021 15:31

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Górnik Łęczna w ostatnim czasie zaskoczył kibiców w Polsce, wygrywając wyjazdowe spotkania przeciwko Jagiellonii Białystok oraz Cracovii. Dzięki temu łęcznianie złapali potrzebny oddech i zdobyli jakże ważne dla siebie punkty w kontekście walki o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Lubinianie natomiast w ciągu ostatnich kilku dni rozegrali dwa spotkania. W ostatnim meczu domowym pokonali Wisłę Kraków 2:1, a w minioną środę ulegli Legii Warszawa w zaległym meczu 3. kolejki. W KGHM Zagłębiu Lubin przed meczem z Górnikiem doszło do zmiany na ławce trenerskiej. Dotychczasowy asystent Paweł Karmelita zastąpił Dariusza Żurawia, dla którego spotkanie w Warszawie było ostatnim w roli szkoleniowca naszego Klubu.  

W najbliższym spotkaniu po raz ostatni pauzować będzie kapitan Miedziowych Sasa Balić, który cały czas odbywa karę, jaką nałożyła na niego Komisja Ligi, w związku z wydarzeniami w meczu z Radomiakiem Radom. Na żółte kartki natomiast muszą uważać Kacper Chodyna, Jakub Wójcicki, Kamil Kruk, Aleksandar Pantić, Jakub Żubrowski oraz Ian Soler, który nie zagra w spotkaniu w skutek kontuzji. Wszyscy z nich zgromadzili po trzy napomnienia.  Po stronie Górnika Łęczna na kolejną kartkę uważać musi Michał Mak, który tak jak nasi zawodnicy dotychczas zgromadził na swoim koncie trzy kartoniki.

A jak łęcznianie radzą sobie w tym sezonie na własnym boisku, a także jak piłkarze KGHM Zagłębia grają w delegacji? Górnik w tym sezonie na własnym boisku wygrał tylko raz, przeciwko Wiśle Płock. Do tego doszły cztery remisy oraz cztery porażki w starciach z Wartą Poznań, Wisłą Kraków, Lechią Gdańsk oraz Górnikiem Zabrze. Warto jednak  wspomnieć, że nasi rywale na własnym boisku zdołali zatrzymać Lecha Poznań i Raków Częstochowa, remisując z nimi odpowiednio 1:1 oraz 0:0. Lubinianie natomiast wygrali dwukrotnie: Z Piastem Gliwice oraz Wartą Poznań, raz zremisowali bezbramkowo w starciu w Zabrzu przeciwko Górnikowi oraz przegrali z Wisłą Kraków, Wisłą Płock, Stalą Mielec, Rakowem Częstochowa i w ostatnim meczu przeciwko Legii Warszawa. 

Tradycyjnie już spójrzmy na statystyki indywidualne po obu stronach. W szeregach naszego klubu wysoko w klasyfikacji dośrodkowań oraz dryblingów plasuje się Erik Daniel. Aktualnie na swoim koncie ma zgromadzonych 47 dośrodkowań oraz 69 dryblingów. W tej samej statystyce, bardzo blisko czołówki jest inny ofensywny zawodnik Miedziowych Patryk Szysz, który dotychczas 89 razy wchodził w drybling z rywalami. Po stronie naszych rywali rzuca się w oczy Bartosz Śpiączka, który w tym sezonie zdobył już osiem bramek. I plasuje się aktualnie na trzeciej pozycji w klasyfikacji strzelców. Trzecie miejsce w klasyfikacji udanych odbiorów zajmuje Janusz Gol, który dotychczas zgromadził ich 51. Więcej zanotowali tylko Taras Romanczuk z Jagiellonii Białystok oraz Michał Kaput z Radomiaka Radom.  

Ostatnie ligowe starcie z Górnikiem Łęczna miało miejsce 30 lipca na Stadionie Zagłębia. Wtedy to lubininianie ograli przyjezdnych z Lubelszczyzny 3:1, po trzech pięknych bramkach zza pola karnego. Autorami bramek byli Sasa Zivec oraz Patryk Szysz, który zakończył to spotkanie z dubletem. Honorowe trafienie dla łęcznian w tym spotkaniu zdobył Przemysław Banaszak w 33. minucie meczu.  

Spotkanie pomiędzy Górnikiem Łęczna a KGHM Zagłębiem Lubin już w niedzielę 19 grudnia o godzinie 12:30. Zapraszamy do wspólnego kibicowania przed telewizorami do Canal+ Sport.