Zdobywamy trzy punkty! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Zdobywamy trzy punkty! 28 sie

Zdobywamy trzy punkty!

W spotkaniu 2. kolejki PKO Ekstraklasy "Miedziowi" pokonali Wartę Poznań 1:0. W końcówce meczu zwycięską bramkę dla KGHM Zagłębia zdobył Damjan Bohar.

28 sie 2020 20:10

Względem meczu inaugurującego rozgrywki, trener Martin Sevela zdecydował się na dokonanie dwóch zmian w składzie. W podstawowej jedenastce od pierwszej minuty wystąpili Łukasz Poręba oraz debiutujący Jakub Wójcicki. Jako pierwsi zagrozili „Miedziowi”. Najpierw Poręba przejął piłkę w środku pola, podał do Bohara, po czym skrzydłowy odegrał futbolówkę do młodego pomocnika, który lewą nogą uderzył obok słupka. Wraz z upływem minut zespół Warty zaczął grać coraz odważniej. „Warciarze” dokładnie budowali swoje ataki, przez co spychali „Miedziowych” do defensywy. W 35. minucie KGHM Zagłębie miało doskonałą okazję na objęcie prowadzenie. Sasa Zivec znalazł się w stuprocentowej sytuacji, huknął z prawej nogi, lecz piłka po strzale skrzydłowego odbiła się od poprzeczki. Do końca pierwszej połowy lubinianie przeprowadzili jeszcze kilka ataków, jednak nie były one na tyle groźne, aby umieścić piłkę w siatce.

Na drugą część spotkania oba zespoły wyszły bez zmian w składzie. W 48. minucie Jakub Wójcicki dobrze dograł w pole karne do Starzyńskiego. Strzał „Figo” został zablokowany, po czym arbiter przyznał „Miedziowym” rzut rożny. Chwilę później również Starzyński próbował pokonać golkiper Warty uderzając bezpośrednio z rzutu wolnego, ale niestety piłka poleciała nad poprzeczką. W 65. minucie znakomitym uderzeniem z dystansu popisał się Bashkirov. Na posterunku był jednak Adrian Lis. Dwie minuty później ponownie zagroziło KGHM Zagłębie. Damjan Bohar wyszedł z kontrą, dograł w pole karne, a tam w ostatniej chwili futbolówkę wybił defensor Warty. Po chwili znów dobrą sytuację stworzyli lubinianie. „Figo” wrzucił w pole karne, Lis wybił piłkę przed siebie, po czym najszybciej dopadł do niej Jończy. Próbę naszego obrońcy ponownie jednak obronił bramkarz gości. Pięć minut przed końcem spotkania precyzyjnie uderzył Zivec, ale po raz kolejny świetnie spisał się Lis. W 88. minucie KGHM Zagłębie objęło prowadzenie! Kacper Chodyna dośrodkował w pole karne, a tam doskonale odnalazł się Damjan Bohar, który pokonał bramkarza strzałem głową. Podopieczni Martina Seveli utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego, dzięki czemu w drugim ligowym spotkaniu zdobyli komplet trzech punktów.

KGHM Zagłębie Lubin 1-0 Warta Poznań

Bramka: Damjan Bohar

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 23. Jakub Wójcicki (64, 26. Kacper Chodyna), 27. Dominik Jończy, 33. Ľubomír Guldan, 3. Saša Balić - 7. Saša Živec, 8. Łukasz Poręba, 4. Jewgienij Baszkirow, 18. Filip Starzyński (77, 14. Jakub Żubrowski), 39. Damjan Bohar - 11. Samuel Mráz (60, 17. Patryk Szysz).

Warta: 1. Adrian Lis - 13. Jakub Kuzdra, 5. Bartosz Kieliba, 16. Aleks Ławniczak, 3. Jakub Kiełb - 19. Mariusz Rybicki, 6. Łukasz Trałka, 21. Mateusz Kupczak (90, 10. Adrian Laskowski), 22. Robert Janicki (57, 17. Mateusz Czyżycki), 11. Michał Jakóbowski - 9. Mateusz Kuzimski (72, 25. Gracjan Jaroch).

żółte kartki: Wójcicki, Jończy, Żubrowski - Kuzimski.

sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).