Konferencja prasowa po meczu z Wartą / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Wartą 28 sie

Konferencja prasowa po meczu z Wartą

Spotkanie 2. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się wygraną KGHM Zagłębia z Wartą Poznań 1:0. Zobaczcie, co po meczu mieli do powiedzenia szkoleniowcy obu ekip.

28 sie 2020 20:45

Martin Sevela - Trener KGHM Zagłębia

- Był to dla nas bardzo trudny mecz. W pierwszej połowie z groźnych sytuacji mieliśmy tylko poprzeczkę po strzale Sasy Zivca. Nie stworzyliśmy wielu akcji bramkowych, a przeciwnik pokazał dużo jakości. Nasza gra lepiej wyglądała w drugiej części meczu. Zmiany wzmocniły nasz zespół. Kacper Chodyna asystował przy bramce Bohara, pokazując w tej sytuacji dużo dokładności. Dzisiejsze spotkanie było bardzo trudne, ale ostatecznie wygraliśmy. W poprzednim sezonie często bywało tak, że w takich pojedynkach traciliśmy punkty. Jest to dla nas ważne zwycięstwo. Dobrze zagrała również cała defensywa. Czeka nas jednak ciężka praca, aby nasza gra była przyjemniejsza dla oka. Liczą się zdobyte trzy punkty i jestem bardzo zadowolony z tego, że zespół grał do końca i pokazał charakter, co jest bardzo ważne. Po dwóch meczach mamy komplet sześciu punktów, ale wiemy, że musimy jeszcze trochę poprawić naszą grę.

Piotr Tworek - Trener Warty Poznań

- Porażka będzie nas długo bolała, ponieważ straciliśmy bramkę w końcówce meczu. Jest to niekomfortowe uczucie, zawodnicy siedzą teraz zasmuceni w szatni. KGHM Zagłębie było dziś lepszym zespołem, szczególnie w drugiej połowie. Dobrze wychodziło nam odcinanie podań Starzyńskiego i Bashkirova. Straciliśmy jednak bramkę w końcówce i nie mieliśmy już czasu, aby odpowiednio zareagować. Zostawiliśmy dużo serca oraz zdrowia na boisku. Było to dla nas trudne spotkanie, ale szkoda, że nie wywalczyliśmy dziś chociaż jednego punktu. Największym naszym minusem było to, że nie potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce, aby przeprowadzić skuteczny kontratak. Nic nie jest w stanie nas złamać i wiemy, że czeka nas dużo pracy, dlatego zaczynamy przygotowania do następnego meczu.