Patryk Zaucha

Relacja minuta po minucie

Wypowiedzi trenerów

Dariusz Żuraw trener - KGHM Zagłębie Lubin

- Zawsze, gdy traci się bramkę w końcowym fragmencie meczu, to człowiek jest niezadowolony, tym bardziej, że jesteśmy po dwóch porażkach. Obiektywnie trzeba powiedzieć, że był to bardzo wyrównany mecz, bo oba zespoły miały swoje sytuacje. Szkoda, że w drugiej połowie nie udało nam się zamknąć tego spotkania, strzelając na 2:0, ponieważ sytuacje ku temu były. Poszła jedna kontra, która oczywiście nie powinna nam się przydarzyć. Prowadząc w końcówce można stracić bramkę, ale nie z kontry. Zamiast trzech punktów mamy jeden, ale myślę, że po dwóch porażkach, trzeba wziąć ten punkt i szybko się zregenerować na środowy mecz w Pucharze Polski z ŁKS-em.

Michał Probierz trener - Cracovia

- Pierwszą połowę zaczęliśmy bardzo dobrze, stworzyliśmy kilka sytuacji, ale brakowało nam ostatniego podania. Przez 30 minut, grając na wyjedzie mieliśmy totalną kontrolę oraz inicjatywę. Później przegrywaliśmy drugie piłki i zaczęliśmy notować straty, ale w końcówce wróciliśmy do równowagi. Powinniśmy zakończyć pierwszą połowę prowadzeniem. W drugiej połowie Starzyński uderzył przepięknie, na co uczulaliśmy i o to mam pretensje do zawodników. Zwracaliśmy uwagę, aby blokować te uderzenia i podchodzić do niego agresywnie. Pozwoliliśmy mu raz uderzyć, a drugą próbę fenomenalnie obronił bramkarz. Mieliśmy wcześniej sytuację na 1:1 i ta końcówka na pewno byłaby inna. Wyrównaliśmy i walczyliśmy jeszcze o wygraną. Muszę pochwalić zespół za charakter i walkę do samego końca. Szkoda, że w końcówce nie udało się strzelić na 2:1, ale trzeba ten punkt przyjąć z pokorą i pracować dalej. Na pewno bolesne są dla nas osłabienia, bo jest to większość ofensywnych zawodników. Muszę pochwalić zmienników, bo wszyscy, którzy weszli dali dobre zmiany. Mamy mocną ławkę, ale mimo wszystko brakuje nam niektórych ogniw.