CLJ U-19: Wygrana w starciu z Legią! / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
CLJ U-19: Wygrana w starciu z Legią! 3 gru

CLJ U-19: Wygrana w starciu z Legią!

Zawodnicy zespołu U-19 pokonali dziś na własnym boisku Legię Warszawa 3:2. Na listę strzelców po stronie Miedziowych wpisali się dwukrotnie Wojciech Szafranek, a także Kacper Terlecki. Dla Legii odpowiedzieli Wiktor Kamiński oraz Wiktor Puciłowski. Zawodnicy Zagłębia kończą ligowe zmagania w 2022 roku na 6. miejscu w ligowej tabeli.

3 gru 2022 14:00

Akademia

Jako pierwsi swoją akcję na bramkę zamienili goście z Warszawy. Piłkę przed polem karnym Zagłębia odzyskał Wnorowski, dograł w szesnastkę do niepilnowanego Kamińskiego, a temu pozostało jedynie skierować piłkę do siatki. Legia chciała pójść za ciosem, efektem czego była akcja z 13. minuty. W pole karne Miedziowych wpadł Rejczyk i oddał mocny strzał w krótki róg, który zatrzymał się na słupku! Po upływie kwadransu gry powinno być 2:0 dla Legii, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kamiński. Warto docenić tu świetną interwencję Michała Matysa, który wygarnął piłkę spod nóg pędzącemu rywalowi. Zagłębie wyrównało w 27. minucie spotkania. Błąd bramkarza Legii, który zbyt lekko podawał piłkę do obrońcy wykorzystał Kacper Terlecki i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę strzelił na 1:1. Miedziowi poszli za ciosem i już 120 sekund poźniej prowadzili 2:1! Strzał Frankowskiego zza pola karnego zatrzymał się na słupku, z dobitką Terleckiego poradził sobie jeszcze Murawski, ale nabiegający Szafranek nie dał już szans golkiperowi Legii. W 34. minucie mogło być już 3:1! Moczyński świetnie zabrał się z piłką na lewej stronie boiska, wpadł w pole karne i zagrał do Sławińskiego jednak ten sytuacyjnym strzałem nie zdołał pokonać Murawskiego. Do końca pierwszej części gry to Legioniści przejęli inicjatywę, ale strzały Jędrasika i Rejczyka mijały nieznacznie bramkę Matysa lub nasz golkiper świetnie zachowywał się w bramce, jak przy uderzeniu Kiedrowicza z doliczonego czasu gry.

Druga połowa meczu świetnie rozpoczęła się dla podopiecznych Marcina Cilińskiego. Akcję zapoczątkował Sławiński, który świetnym podaniem uruchomił Terleckiego, ten zagrał piłkę w pole karne do Szafranka, a napastnik Zagłębia nie pomylił się w wymarzonej sytuacji! Miedziowi starali się kontrolować przebieg spotkania długim rozgrywaniem piłki, a w ustabilizowaniu sytuacji boiskowej pomógł im gracz Legii Szymon Grączewski, który w 61. minucie otrzymał czerwoną kartkę. Legia złapała jednak kontakt na 10 minut przed zakończeniem spotkania. Wprowadzony wcześniej na boisko Puciłowski pięknym strzałem zza pola karnego pokonał Michała Matysa. Goście próbowali przeprowadzić jeszcze jedną akcję, która dałaby im cenny punkty. Na ich nieszczęścia taka akcja nie nadeszła, a dodatkowo kończyli mecz w dziewięciu. Czerwoną kartkę otrzymał Kacper Knera. To był ostatni akcent tego meczu i podopieczni trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego zgarniają komplet punktów na zakończenie roku!

Zagłębie Lubin 3:2 Legia Warszawa

Gole: 27' Terlecki, 29',53' Szafranek - 11' Kamiński, 81' Puciłowski

Zagłębie: 1. Matys - 2. Orlikowski, 3. Panasiuk, 4. Moczyński, 5. K. Frankowski (71' Kubacki) - 6. Kolan (KPT), 7. Łoboda (76' Maćków), 8. Terlecki (76' Starosta), 10. Popielec (71' Kozdroń), 11. Szafranek (80' Bonikowski) - 9. Sławiński

Ławka rezerwowych: 12. Radziński, 13. Tarkowski, 14. Maćków, 15. Starosta, 16. Kubacki, 17. Kozdroń, 18. Bonikowski

Legia: 1. Murawski – 2. Wnorowski, 5. Ziółkowski, 4. Okusami, 3. Bochniak – 6. Kieraś, 8. Rejczyk, 20. Grączewski – 7. Kiedrowicz, 9. Kamiński, 11. Jędrasik

Ławka rezerwowych: 12. Chojak – 13. Bek, 14. Romanowski, 15. Knera, 16. Mikołajczyk, 17. Puciłowski, 18. Siodłowski

Żółte kartki: Kamiński, Ziółkowski, Wnorowski, Knera (Legia)

Czerwone kartki: Grączewski, Knera (Legia)