Henny Lee nowym Dyrektorem Technicznym AP KGHM Zagłębie 20 cze

Henny Lee nowym Dyrektorem Technicznym AP KGHM Zagłębie

Od 1 lipca 2019 roku Dyrektorem Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie będzie Henny Lee. Holender przez ostatnie siedem lat pracował z sukcesami jako szef szkolenia akademii FC Utrecht. W tym czasie wielu młodych adeptów trafiło do pierwszej drużyny.

20 cze 2019 19:19

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

Henny Lee ma za sobą wiele lat doświadczenia w pracy trenerskiej z młodzieżą i seniorami. Pracował w Holandii w takich klubach jak: HFC Haarlem, SC Telstar, SC Cambuur-Leeuwarden, VV DOVO Veenendaal, VV Katwijk, Sparta Nijkerk, FC Dordrecht oraz wspominany FC Utrecht.

 

Podczas pracy w Utrechcie zrealizował cel, jakim było wprowadzenie tamtejszej akademii na najwyższy poziom w Holandii. Obecnie akademia FC Utrecht może szczycić się najwyższą kategorią w kraju, podobnie jak: Ajax Amsterdam, Feyenoord Rotterdam, AZ Alkmaar czy też Vitesse Arnhem.

Przed Hennym Lee postawiono w naszym klubie zadanie dalszego rozwoju akademii, podnoszenia umiejętności trenerów, rozwijania występujących w Zagłębiu Lubin młodych piłkarzy oraz zwiększania renomy i pozycji AP KGHM Zagłębie na arenie międzynarodowej.

– Z Hennym Lee byliśmy w stałym kontakcie od kilku miesięcy, gdy rozpoczęliśmy poszukiwania szefa szkolenia, który miał zastąpić na tym stanowisku włączonego do pierwszego zespołu Bena van Daela. Gdy okazało się, że z powodów osobistych akademię będzie musiał opuścić Krzysztof Paluszek, zintensyfikowaliśmy nasze rozmowy, spotkaliśmy się z nowym dyrektorem w siedzibie naszego klubu i rozmawialiśmy na temat naszych wizji związanych z funkcjonowaniem Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Były one spójne, wiemy, że wspólnie będziemy zmierzać w jednym, właściwym kierunku. W ostatnich dniach ustaliliśmy wszelkie szczegóły dotyczące kontraktu i już od 1 lipca Henny Lee będzie mógł rozpocząć swoją misję w naszym klubie. Cieszymy się, że osoba o takim doświadczeniu będzie dowodziła naszym sztandarowym projektem i będzie odpowiedzialna za rozwój zawodników oraz trenerów – powiedział Mateusz Dróżdż, Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A.

Po wielu latach pracy w charakterze trenera w zawodowej piłce, wychowawcy w holenderskim Związku Piłki Nożnej oraz po udanym okresie w FC Utrecht, nadszedł czas na kolejne wyzwania. Cieszę się, że będę mógł rozwijać akademię i jej szkolenie w innym kraju – powiedział po podpisaniu umowy Henny Lee.

– Uważam, że stanowisko Dyrektora Technicznego akademii, to duże wyzwanie i czekam z niecierpliwością na współpracę z trenerami i kierownictwem w klubie. Prowadziłem długie i owocne rozmowy z wieloma osobami: prezesem, koordynatorem technicznym, byłym dyrektorem akademii czy szefem skautingu i wiem, że podążamy tą samą ścieżką w zakresie wizji. Jestem bardzo zadowolony z wizji, infrastruktury i ogromnego potencjału młodzieży, które są tutaj obecne. Co więcej, jest to prawdziwy klub ludzi z pasją. Tutaj naprawdę czuję się piłkę nożną  – dodał nowy Dyrektor Techniczny.

– Wizja, zgodnie z którą akademia postrzegana jest priorytetowo, gdzie na młodych graczy zwraca się szczególną uwagę, jest bardzo dobra. To, wraz z odpowiednim podejściem do pewnych aspektów, w perspektywie czasu może być kluczem do sukcesu całego klubu.

– Teraz wkraczam w inny, nieznany mi jak na razie świat, z inną kulturą, sposobem życia i pracy. To wymaga przyzwyczajenia, dostosowania. Ale takie doświadczenie sprawia, że jesteś bogatszy i lepszy. Opierając się na mojej wiedzy i doświadczeniu, pomogę klubowi jako Dyrektor Techniczny, aby rozszerzyć jego organizację o kolejne kroki, które klub chce wprowadzić w dalszej profesjonalizacji. Oprócz zarządzania różnymi działami, skupię się głównie na rozwijaniu trenerów, metod pracy i talentów, aby dostarczyć je do pierwszego zespołu na jeszcze wyższym poziomie – zakończył Henny Lee.

 

Witamy w Zagłębiu Lubin i życzymy powodzenia w pracy na rzecz AP KGHM Zagłębie!