Sparta Rotterdam czwartym sparingpartnerem 21 cze

Sparta Rotterdam czwartym sparingpartnerem

W piątek 5 lipca podopieczni Bena van Daela rozegrają kolejne spotkanie towarzyskie podczas pobytu w holenderskim Venray. Przeciwnikiem „Miedziowych” będzie beniaminek Eredivisie – Sparta Rotterdam.

21 cze 2019 09:10

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Sparta Rotterdam to najstarszy klub w Holandii. Został założony 1 kwietnia 1888 roku. W swej historii sześć razy zdobywał mistrzostwo Holandii i trzy razy Puchar Holandii. Ponadto Sparta wielokrotnie brała udział w rozgrywkach europejskich pucharów. Za największy sukces uważa się dotarcie do ćwierćfinału Pucharu Europy Mistrzów Klubowych.

W poprzednim sezonie "Panowie zamku" zajęli drugie miejsce w Keuken Kampioen Divisie. Ta pozycja dała im prawo do udziału w brażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Sparta wykorzystała swoją szansę zwyciężając nad De Graafschap 3:2.

Szkoleniowcem holenderskiej drużyny jest Henk Fraser. Dla 52-letniego trenera jest to trzecia samodzielna praca w seniorskiej piłce. Dotychczas poprowadził Spartę w 43 spotkaniach, gromadząc aż 1,81 punktu na mecz. W przeszłości szkoleniowiec urodzony w Surinamie prowadził inne klubu z Holandii m.in. Vitesse czy ADO Den Haag.

Do najgroźniejszych zawodników Sparty można zaliczyć Larsa Veldwijka i Mohameda Rayhiego.
Veldwijk to były reprezentant Republiki Południowej Afryki, dla której rozegrał dwa spotkania. Gra na pozycji napastnika i w poprzednim sezonie aż 24 razy wpisywał się na listę strzelców i zaliczył siedem asyst.

Mohamed Rayhi gra na pozycji lewoskrzydłowego. W przeszłości występował w młodzieżowych reprezentacjach Holandii, gdzie rozegrał pięć spotkań i zdobył jedną bramkę. W poprzednim sezonie 24-latek strzelił 13 goli i zaliczył 14 asyst.

Sparta Rotterdam

data założenia: 1 kwietnia 1888 roku

barwy: czerwono-białe

sukcesy:

  • Mistrzostwo Holandii (6 razy): 1909, 1911, 1912, 1913, 1915, 1959
  • Puchar Holandii (3 razy): 1958, 1962, 1966
  • Zwycięstwo w Eerste Divisie: 2016