II zespół zagra w finale Okręgowego Pucharu Polski! / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
II zespół zagra w finale Okręgowego Pucharu Polski! 14 paź

II zespół zagra w finale Okręgowego Pucharu Polski!

Spotkanie półfinałowe okręgowego Pucharu Polski nie przyniosło niespodzianki. Rezerwy Zagłębia Lubin pewnie pokonały czwartoligową Spartę Rudna 8:4 i awansowało do finału tych rozgrywek.

14 paź 2021 08:41

Akademia

Od samego początku spotkania Zagłębie starało się narzucić swoje tempo rywalom, co w 15. minucie przerodziło się w pierwsze trafienie autorstwa Jakuba Sigi. Już dwie minuty później mieliśmy kolejne trafienie dla ,,Miedziowych”, po strzale Rafała Adamskiego. W 29. minucie spotkania swoją pierwszą groźną akcję w meczu stworzyła Sparta, pierw oddając groźny strzał, który odbił Marcin Radziński, a dobitka trafiła w boczną siatkę. Napędziło to nasz zespół, który już w kolejnej akcji strzelił trzecią bramkę po uderzeniu Jakuba Sigi. Chwilę później jednak przytrafił się błąd w naszej defensywie i Dawid Sygnatowicz pewnie wykorzystał rzut karny. Jeszcze kibice nie ochłonęli po bramce dla gospodarzy, a Miedziowi znów wyszli na trzybramkowe prowadzenie, po drugim trafieniu w tym spotkaniu Rafała Adamskiego. Do końca pierwszej połowy Zagłębie ukąsiło Spartę dwukrotnie – w 40. minucie po główce z rzutu rożnego Mateusza Chmarka oraz na minutę przed końcem po ładnej bramce bezpośrednio z rzutu wolnego Kacpra Zająca.

Druga połowa rozpoczęła się od szybkiej bramki po rzucie rożnym autorstwa Mateusza Chmarka w 48 minucie. Wtedy jednak zaczęli się rozpędzać gospodarze, którzy pierw w 55. minucie wykorzystali błąd Marcina Radzińskiego i bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zdobyli swoją drugą bramkę. Kilka minut później Kacper Osiadły zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy. Nie był to jednak ostatni akcent Sparty w tym meczu, bo w 72. minucie po bramce Dawida Świdwy zmniejszyli straty do Zagłębia do trzech trafień. Ostatnie słowo w tym meczu jednak należało do Mateusza Chmarka, który równocześnie skompletował swojego hat-tricka. Ostatecznie rezerwy Zagłębia Lubin awansowały do finału pucharu Polski w Podokręgu Legnica, w którym zmierzą się z rezerwami Miedzi Legnica. Spotkanie to rozegrane będzie na wiosnę przyszłego roku.