Czas na szybką rehabilitację | Przed meczem #PIAZAG 23 kwi

Czas na szybką rehabilitację | Przed meczem #PIAZAG

W sobotę KGHM Zagłębie Lubin mierzyło się z Pogonią Szczecin w 31. kolejce LOTTO Ekstraklasy, a już dziś, we wtorek, rozegra kolejne spotkanie – tym razem z Piastem Gliwice. Zawodnicy „Miedziowych” liczą na szybką rehabilitację po porażce ze szczecińską Pogonią.

23 kwi 2019 10:37

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Bilans spotkań minimalnie na korzyść KGHM Zagłębia

W przeszłości na szczeblu centralnym mierzyliśmy się z Piastem Gliwice 31 razy – 17 z tych spotkań miało miejsce w rozgrywkach ekstraklasy. Bilans jest minimalnie na korzyść „Miedziowych”, którzy wygrali 12 meczów, dziewięciokrotnie remisowali i dziesięć razy przegrali. Więcej o historii pojedynków KGHM Zagłębia z Piastem Gliwice będzie można przeczytać niebawem na zaglebie.com.

Piast w dobrej formie

Pojedynek z „Piastunkami” nie będzie należał do najłatwiejszych, bowiem drużyna z Gliwic w obecnym sezonie gra bardzo dobrze. Piast po 31. meczach ma na koncie 56 punktów i zajmuje trzecią pozycję w ligowej tabeli. „Miedziowi” plasują się trzy pozycje niżej od Piasta Gliwice, mając do tego klubu dziewięć punktów straty.

Rewanż za jesień

Jesienią mierzyliśmy się z Piastem Gliwice dwukrotnie – niestety, bilans tych spotkań jest korzystniejszy dla Piasta Gliwice. Sierpniowy mecz zakończył się wygraną zespołu z Gliwic 2:1 (bramki: Valencia, Hateley – Tuszyński), zaś grudniowy pojedynek nie przyniósł rozstrzygnięcia i po 90 minutach na tablicy wyników widniał wynik 2:2 (bramki: Damjan Bohar, Łukasz Poręba, Jakub Czerwiński, Piotr Parzyszek).

Wraca kapitan

Po jednomeczowym zawieszeniu do dyspozycji trenera będzie kapitan KGHM Zagłębia Lubin Lubomir Guldan. Słowacki obrońca nie zagrał z powodu pauzy za cztery żółte kartki w minioną sobotę w meczu z Pogonią Szczecin.

Jakim wynikiem zakończy się mecz Piast – KGHM Zagłębie, przekonamy się dziś wieczorem, w okolicach godziny 20:00. Wszystkich kibiców „Miedziowych” zachęcamy do wspierania naszego zespołu. Spotkanie będzie transmitowane przez Eurosport 1, na naszym Twitterze i Facebooku pod hashtagiem #PIAZAG.