Zagrają z ROW-em Rybnik / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Zagrają z ROW-em Rybnik 4 cze

Zagrają z ROW-em Rybnik

Zaledwie 3 dni po rozegraniu domowego meczu ze Stalą Nysa swoje wyjazdowe spotkanie rozegrają piłkarze KGHM Zagłębia II, którzy wyjadą na Śląsk, by w Rybniku zmierzyć się z miejscowym ROW-em. Zapraszamy Was do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

4 cze 2021 12:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Wygrali zgodnie z oczekiwaniami

Przedmeczowe przewidywania przed środowym spotkaniem były jednoznaczne – Miedziowi jako 5. zespół ligowej tabeli uznawani byli za zdecydowanych faworytów starcia z zajmującą przedostatnie miejsce Stalą Nysa.  Tydzień wcześniej nasz zespół mierzył się na wyjeździe z sąsiadem w tabeli – Rekordem Bielsko Biała, z którym po zaciętym meczu ostatecznie przegrał 4:2. Jednak w środowym meczu piłkarze KGMH Zagłębia II Lubin nie pozostawili złudzeń co do tego, która drużyna jest lepsza, zwyciężając z gośćmi z województwa opolskiego 3:1. Bramki dla Zagłębia zdobywali Rafał Adamski, Kacper Zając i Kacper Laskowski, a honorowe trafienie dla drużyny gości zaliczył Kacper Duda.

Bez zwycięstwa od marca

Piłkarze z Rybnika przystąpią do meczu z KGHM Zagłębiem II po 2 porażkach odniesionych kolejno ze Ślęzą Wrocław (2:4) oraz Piastem Żmigród (1:2). W chwili obecnej zespół z Rybnika zajmuje 17. miejsce w tabeli, tracąc do pierwszego bezpiecznego miejsca 6 oczek. Rybniczanie z pewnością przyjadą do Lubina zdeterminowani, by odnieść zwycięstwo, choćby ze względu na wyjątkowo niekorzystną serię meczów bez zwycięstwa, gdyż ostatni raz piłkarze tego zespołu w meczu ligowym wygrali 27 marca na wyjeździe ze Stalą Brzeg, którą pokonali wówczas 2:1. Teoretyczną przewagę psychologiczną przed sobotnim spotkaniem po swojej stronie powinni mieć lubinianie, jednak futbol niejednokrotnie potrafił już zaskakiwać w takich momentach.

Kilku pod lupą

Najlepszym strzelcem ROW-u Rybnik jest 18-letni środkowy napastnik Jakub Kuczera, który w 25 rozegranych meczach w tym sezonie zdobył dla zespołu ze Śląska 10 bramek. Drugi w tej klasyfikacji w zespole naszych sobotnich rywali jest inny atakujący, Łukasz Krakowczyk, wypożyczony z ekstraklasowego Piasta Gliwice, który 6-krotnie pokonywał w tym sezonie bramkarzy rywali. Całkiem niezłym dorobkiem bramkowym, jak na środkowego obrońcę legitumuje się stoper Piotr Pacholski, który w trakcie trwających rozgrywek 4 razy wpisywał się na listę strzelców. Warto również zauważyć, że poza nielicznymi wyjątkami zespół z Rybnika w swojej kadrze posiada głównie młodych zawodników, którzy najczęściej nie osiągnęli jeszcze 20. roku życia, co czyni ich jednym z młodszych zespołów w grupie III. Przypomnijmy, że były zawodnik KGHM Zagłębia Bartosz Slisz, który obecnie reprezentuje barwy warszawskiej Legii i powoływany jest do seniorskiej reprezentacji Polski do Lubina trafił właśnie po latach gry dla ROW-u Rybnik.

Ostatnie mecze

Ostatni raz obydwa zespoły mierzyły się w 17. kolejce bieżącego sezonu, rozegranej w połowie listopada ubiegłego roku. Spotkanie tamto zakończyło się remisem 2:2,  gole dla Zagłębia zdobywali Bartosz Zynek z rzutu karnego i Patryk Kusztal, rybniczanie zaś wyrównali stan rywalizacji w ostatnich minutach meczu za sprawą wspomnianych już Kuczery i Krakowczyka. W rozgrywanym zaś listopadzie 2019 roku spotkaniu Miedziowi ulegli w Lubinie ROW-owi 0:2. W związku z powyższymi mamy więc nadzieję, że piłkarze naszego klubu odniosą w końcu zwycięstwo z rywalem ze Śląska, umacniając się przy tym na 5. lokacie w ligowej tabeli.

Miedziowi, powodzenia!

_____

5 czerwca, g. 17:00

36. kolejka III ligi grupy III

ROW Rybnik - KGHM Zagłębie II