#Ekstrapomoc | Kluby Ekstraklasy wpierają Emilię! / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
#Ekstrapomoc | Kluby Ekstraklasy wpierają Emilię! 16 gru

#Ekstrapomoc | Kluby Ekstraklasy wpierają Emilię!

W ramach akcji #EkstraPomoc, Korona Kielce wybrała podopieczną, którą jest Emilia. 24-latka potrzebuje operacji, by stanąć na nogi!

16 gru 2022 10:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Emilia zawsze chciała nieść pomoc innym. Chciała być pielęgniarką, taką prawdziwą z powołania! Los jednak zadecydował inaczej. 8 czerwca 2020 roku świat Emilii się zawalił, w jej głowie pękł tętniak.

Doszło do masywnego krwotoku podpajęczynówkowego, obrzęku mózgu, udaru okolicy części prawej i niedowładu czterokończynowego.

24-latka rozpoczynała walkę od zera, musiała nauczyć się samodzielnie oddychać, mówić, połykać, siedzieć. Z porażenia czterokończynowego udało się odzyskać ruch w trzech kończynach, ale wylew i udar pozostawił ślad całkowitego porażenia lewej ręki.

Emilia przebywała jedynie w pozycji leżącej, co spowodowało nieodwracalne zmiany w kończynach dolnych, deformację stóp, przykurcze. 

Od ponad dwóch lat walczy o sprawność. Rehabilitacja odbywała się w najlepszych ośrodkach w Polsce. Niestety sama rehabilitacja jest niewystarczająca! 

Jedyną szansą jest przeprowadzenie operacji!

W obydwu nogach trzeba będzie wykonać zabieg chirurgiczny, osteotomii polegający na przecięciu kości piszczelowych oraz uwolnienie pęczka naczyniowo nerwowego podudzia. 

Operacja, którą trzeba jak najszybciej przeprowadzić, nie podlega refundacji, a koszty przekraczają możliwości finansowe rodziny Emilii.
Koszt zabiegu obu kończyn wraz z rehabilitacją pooperacyjną to około 115 000 złotych...

Pomóżmy jej w tej walce!

Wspomóż leczenie Emilii - TUTAJ

Razem mamy wielką MOC!