Lista sparingpartnerów podczas obozu w Turcji 15 gru

Lista sparingpartnerów podczas obozu w Turcji

Poznaliśmy listę sparingpartnerów, z którymi podopieczni trenera Waldemara Fornalika zmierzą się podczas obozu przygotowawczego w Turcji, który odbędzie się w dniach 6-20 stycznia.

15 gru 2022 17:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Lista sparingpartnerów

  • 08.01 - FC Botoșani (rumuńska SuperLiga)
  • 11.01 - 1. FC Magdeburg (2. Bundesliga) 
  • 16.01 - Bohemians Praga 1905 (czeska Fortuna Liga)
  • 18.01 - PFK Grafičar (Prva liga Srbije)
  • 19.01 - Ludogorets Razgrad (efbet Liga)

 

FC Botoșani 

Klub założony 2001 roku. Największym sukcesem tego klubu jest awans i gra w eliminacjach do Ligi Europy w sezonie 2015/16. W drugiej rundzie zmierzyli się z Legią Warszawa. Ten sam sukces powtórzyli w sezonie 2020/21, gdzie odpadli także w drugiej rundzie, przegrywając z macedońską Shkëndiją Tetowo. W obecnych rozgrywkach, po 20 rozegranych kolejkach zajmują 13. miejsce, mając 21 punktów na swoim koncie.  

1. FC Magdeburg

Trzykrotni mistrzowie NRD oraz zdobywca Pucharu Zdobywców Pucharów z 1974 roku. Siedmiokrotnie także sięgali po Puchar NRD. Przez niemiecki zespół przewinęło się w ich 57-letniej historii kilku Polaków. Jednym z nich jest Andrzej Wójcik, który w Magdeburgu grał w latach 1994-99. Aktualna historia jest daleka od tamtych czasów, bowiem zespół z Saksonii aktualnie gra na poziomie 2. Bundesligi, gdzie po 17. kolejkach zajmuje przedostatnią, siedemnastą pozycji w tabeli. 

Bohemians Praga 1905 

Podobnie jak zespół z Magdeburga, tak i zespół ze stolicy Czech swoje najlepsze czasy ma za sobą. Największe sukcesy odnosili w latach 1982-83, albowiem wtedy zdobyli mistrzostwo oraz puchar Czechosłowacji, a także dotarli do półfinału Pucharu UEFA. W przeszłości zawodnikiem tego klubu był m. in. Antonin Panenka. Aktualnie zespół z Pragi zajmuje siódmą lokatę w czeskiej ekstraklasie.  

PFK Grafičar Belgrad

Klub z Belgradu w tym roku świętował 100-lecie istnienia. Aktualnie występują na drugim poziomie rozgrywkowym, gdzie aktualnie są na dobrej drodze do awansu, bowiem po 19 dotychczas rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie 37 punktów, co daje im drugą pozycję w tabeli. Przy tym zespole warto wspomnieć, że mocno współpracują z innym belgradzkim klubem - Crveną Zvezdą, bowiem sporą część składu stanowią właśnie wypożyczeni młodzi zawodnicy z tego zespołu.

Ludogorets Razgrad

Jedenastokrotni mistrzowie Bułgarii na papierze wydają się najmocniejszym zespołem z którym Miedziowi zagrają na obozie w Turcji. Od czasu zdobycia pierwszego tytułu, rokrocznie zdobywają kolejne puchary do swojej kolekcji. Zespół z Razgradu dwukrotnie występował w Lidze Mistrzów w sezonach 2014/15 oraz 2016/17. W 2013 roku z tego klubu do KGHM Zagłębia Lubin przeszedł Lubomir Guldan, a kilka lat później zawodnikiem był inny były gracz naszego Klubu, Jakub Świerczok. W obecnych rozgrywkach, po 18 rozegranych spotkaniach, Łudogorec zajmuje drugie miejsce z 43 punktami na koncie, tracąc punkt do CSKA Sofia.