FUSSBALLLIEBE oficjalną piłką PKO Bank Polski Ekstraklasy na sezon 2024/2025 / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
FUSSBALLLIEBE oficjalną piłką PKO Bank Polski Ekstraklasy na sezon 2024/2025 22 maj

FUSSBALLLIEBE oficjalną piłką PKO Bank Polski Ekstraklasy na sezon 2024/2025

Ekstraklasa SA i marka adidas 21 maja zaprezentowały piłkę, którą drużyny tworzące PKO Bank Polski Ekstraklasę rozegrają mecze w sezonie 2024/2025. Jest nią FUSSBALLLIEBE, czyli model, który zostanie użyty także podczas piłkarskich mistrzostw UEFA EURO 2024™, organizowanych w Niemczech.

22 maj 2024 09:30

Fot. Ekstraklasa S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

FUSSBALLLIEBE, co po niemiecku oznacza „miłość do futbolu”, to najnowsza piłka adidas, zaprojektowana, by zapewnić jeszcze większą precyzję gry. Dzięki wieloletniej współpracy Ekstraklasy i adidas, będzie to jednocześnie 11. oficjalny model wykorzystywany przez zawodników 18 ekstraklasowych drużyn.

FUSSBALLLIEBE to m.in. 20-elementowa powłoka zewnętrzna PRECISIONSHELL, na której znajdują się odpowiednio wytłoczone rowki. Są one równomiernie rozłożone na 12 większych i 8 mniejszych panelach, dzięki czemu piłka jest idealnie wyważona. Taka powierzchnia zapewnia lepszą kontrolę przepływu powietrza nad piłką, a w efekcie daje maksimum precyzji, co zostało potwierdzone zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i w testach na boisku. Szybkiej i precyzyjnej grze ma także służyć CTR-CORE, czyli specjalnie zaprojektowany rdzeń piłki.

Nowa oficjalna piłka PKO Bank Polski Ekstraklasy, którą zostanie rozegranych 306 meczów nowego sezonu, została wyprodukowana z poszanowaniem środowiska naturalnego. Piłka składa się w 52,3% z materiałów pochodzenia biologicznego oraz w 15,6% z materiałów z recyklingu, zaś wszystkie tusze i kleje są na bazie wody, a nie rozpuszczalnika.

Piłkę FUSSBALLLIEBE kibice będą mogli kupić w sklepach Martes Sport.