Ilijan Micanski trenuje w Zagłębiu 28 lut

Ilijan Micanski trenuje w Zagłębiu

Od poniedziałku w Lubinie mamy sympatycznego gościa. W Zagłębiu pod okiem klubowych fizjoterapeutów do zdrowia wraca Ilijan Micanski. Bułgarski napastnik przez ostatnie pół roku pozostawał bez klubu, a Zagłębie umożliwiło mu treningi w Lubinie. Jeszcze dziś na łamach naszej strony krótka rozmowa z Bułgarem.

28 lut 2018 15:29

Fot. Zagłębie Lubin
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Inne

- Ilijan Micanski to zawodnik, który dla Zagłębia zrobił bardzo wiele. W porozumieniu z dyrektorem sportowym i trenerem podjęliśmy więc decyzję, by umożliwić mu treningi w Zagłębiu i pomóc w powrocie do zdrowia - mówi Robert Sadowski, Prezes Zarządu Zagłębia Lubin. - To swego rodzaju ukłon klubu w kierunku Bułgara, który w latach 2008-2010 stanowił o sile Zagłębia.

Micanski do Zagłębia trafił latem 2008 roku z Odry Wodzisław Śląski. W barwach Miedziowych w sezonie 2008/2009 strzelił 30 goli w 34 meczach 1. ligi i Pucharze Polski. Po awansie do Ekstraklasy natomiast zdobył 14 bramek w 28 spotkaniach. Latem 2010 roku przeniósł się do niemieckiego Kaiserslautern. Bułgar pozostanie w Lubinie przez najbliższych kilka tygodni.