Kobiety: Komplet punktów dla Miedziowych! / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Kobiety: Komplet punktów dla Miedziowych! 16 kwi

Kobiety: Komplet punktów dla Miedziowych!

Piłkarki nożne Zagłębia Lubin zainkasowały trzy punkty w spotkaniu z AZS-em PSW Biała Podlaska. Miedziowe pokonały rywalki 1:0 (0:0) po bramce strzelonej z rzutu karnego przez Zdunek.

16 kwi 2016 13:04

Inne

Zagłębie Lubin - AZS PSW Biała Podlaska 1:0 (0:0)

Bramka: 71' Zdunek (rzut karny)

Zagłębie Lubin: Dąbek - Sołtys, Salwa, Balog, Jaworek - Latańska, Krakowska (90' Iglicka) - Płonowska, Szymkowiak (20' Jelencić), Zdunek - Bezdziecka (90' Cymbała)

AZS PSW Biała Podlaska: Kanclerz - Sosnowska, Edel, Bujalska M., Bujalska J. - Konieczna, Cieśla,  Lefeld, Orzepowska, Kozlynets - Wiatrzyk (72' Puk)

żółte kartki: Balog, Krakowska - Orzepowska, Kanclerz

Od pierwszych minut spotkania Miedziowe narzuciły rywalkom swój styl gry. Zawodniczki trenera Przemysława Cielewicza przeważały, ale brakowało klarownych sytuacji do udokumentowania przewagi. Najlepsza okazję do zdobycia gola w pierwszej połowie Zagłębie miało w 42' minucie meczu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne trafiło na głowę Balog. Uderzenie wybroniła bramkarka AZS-u, a po chwili udanie in terweniowała przy dobitce strzału zza pola karnego.

Po zamianie stron rywalki stworzyły sobie kilka okazji do wyjścia na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego złapała na linii bramkowej Dąbek. Wydawało się, że piłka mogła przekroczyć linię! W 69' minucie Wiatrzyk praktycznie znalazła się w sytuacji "sam na sam". Napastniczka źle jednak uderzyła, której skutecznie przeszkodziła Balog. Dwie minuty później w polu karnym rywalki faulowały Płonowską. Rzut karny na bramkę wykorzystała Zdunek. Stracona bramka rozdrażniła rywalki, które szukały wyrównania. Gra się zaostrzyła a wynik spotkania do końca meczu był sprawą otwartą. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem z rzutu wolnego na bramkę Dąbek uderzała Cieśla. Jej strzał przeleciał obok bramki Zagłębia. Ostatecznie zespół Zagłębia zainkasował trzy punkty.