Kobiety: Mistrzostwo dla Medyka / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Kobiety: Mistrzostwo dla Medyka 14 maj

Kobiety: Mistrzostwo dla Medyka

Piłkarki nożne Zagłębia Lubin na własnym obiekcie uległy Medykowi Konin 0:5 (0:2). Trzy punkty zespołowi z Konina dały tytuł Mistrza Polski sezonu 2015/2016. Za tydzień Miedziowe na własnym obiekcie podejmować będą Górnik Łęczna.

14 maj 2016 17:04

Inne

Zagłębie Lubin - POLOMarket Medyk Konin 0:5 (0:2)

Bramki: Daleszczyk 23', 62', Tarczyńska 43' (rzut karny), Kostova 63' Gawrońska 70'

Zagłębie: Dąbek - Latańska, Płonowska, Balog, Jelencić - Ratajczak, Krakowska - Bezdziecka, Bugajska, Jaworek -  Zdunek (22' Iglicka, 81' Dul)

Medyk Konin: Szymańska (79' Sowalska) - Grad, Slavcheva, Ficzay (65' Grzywińska), Pakulska - Dudek (78' Nikolić) - Sikora, Balcerzak (69' Zawiślak), Daleszczyk - Tarczyńska (46' Gawrońska), Kostova

Spotkanie rozpoczęło się niefortunnie dla Emilii Zdunek. Zawodniczka Zagłębia doznała kontuzji, która nie pozwalała jej na kontynuowanie gry. Wprawdzie Zdunek pojawiła się jeszcze na murawie, ale po kilku minutach opuściła plac gry. W 13. minucie w sytuacji "sam na sam" znalazła się Dudek. Piłkarka jednak użyła zbyt dużej siły i piłka poszybowała ponad poprzeczkę bramki Zagłębia. Dziesięć minut później Medyk wyszedł na prowadzenie po strzale głową. Idealne podanie Dudek wykorzystała Daleszczyk. Koniec pierwszej części spotkania obfitował w akcje pod bramką Zagłębia. Z rzutu wolnego swojej szansy szukała Balcerzak. Jej strzał bez problemu obroniła bramkarka Zagłębia. W 42' minucie piękną paradą popisała się Dąbek broniąc strzał Pakulskiej. Piłka po obronie wyszła na rzut rożny. Minutę później na murawie padła jedna z zawodniczek Medyka, a sędzia spotkania bez wahania wskazała na "wapno". Spóźniona interwencja Leonardy Balog dała rzut karny rywalkom. Z rzutu karnego uderzała Tarczyńska, jej strzał został obroniony, ale piłka niefortunnie odbiła się od murawy i wpadła do siatki.

Po zmianie stron Miedziowe ruszyły do odrabiania strat. Po kilku minutach to zawodniczki z Konina doszły do głosu podwyższając prowadzenie. Swoją drugą bramkę w spotkaniu zdobył Daleszczyk, a po minucie gola zdobyła Kostova. W 70' minucie meczu rywalki prowadziły już 5:0. Tym razem piłka znalazła się w siatce po strzale Gawrońskiej. Do końca spotkania Medyk kontrolował przebieg gry. Miedziowe wprawdzie miały swoje okazję, ale brakowało strzałów na bramkę rywalek. Dzięki zwycięstwu w Lubinie, Medyk zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Drugi w tabeli Górnik Łęczna do lidera traci 14 oczek (pozostało do rozegrania 4. kolejki).