Kolejna inwestycja w infrastrukturę 5 maj

Kolejna inwestycja w infrastrukturę

Z radością informujemy, iż kolejnym etapem inwestycji realizowanej przez Zagłębie Lubin S.A. będzie wybudowanie parku motorycznego przeznaczonego dla dzieci oraz młodzieży. Utworzenie planu budowy torów motorycznych jest kolejną inwestycją zaplanowaną przez Klub na 2021 rok.

5 maj 2021 09:42

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

To następny krok w celu rozbudowy istniejącej już infrastruktury, dzięki której Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie po raz kolejny dorówna najlepszym szkółkom piłkarskim w Europie. Młodzi piłkarze będą mogli polepszać swoje umiejętności i rozwijać się w zakresie motoryki oraz mobilności ukierunkowanej na piłkę nożną. Umożliwi to zorganizowanie nieco odmiennego, zróżnicowanego treningu, który połączy element zabawy z wszechstronnym kształtowaniem cech motorycznych. Tym samym Klub skutecznie zagospodaruje wolne miejsce obok Stadionu, które dotychczas nie było wykorzystywane.

- Na nieużytkowanym jak dotąd terenie powstanie park motoryczny. Mowa o trzech różnych torach przeszkód, z których będą korzystały dzieci oraz młodzież z Akademii. Jesteśmy na etapie ogłaszania przetargu. Budowę torów rozpoczniemy latem, tak aby jesienią były one już gotowePiotr Dziurman, kierownik Działu Technicznego.

- Tory motoryczne, które powstaną już niebawem, będą przeznaczone dla wszystkich zawodników w różnych grupach wiekowych. Zostaną wybudowane trzy tory - dla dzieci do 10 lat, od 10 do 15 oraz od 15 wzwyż. Każdy tor będzie nieco inny, dzięki czemu nastąpi gradacja trudności. Ścieżka dla najmłodszych zawodników będzie trochę uproszczona, ponieważ większy nacisk kładzie się na elementy koordynacyjne i zwinnościowe, a nie siłowe. Najstarsza grupa będzie natomiast pracować na zdecydowanie bardziej wymagającym torze. Tego typu zajęcia mają charakter biegu z przeszkodami, w którym istotny jest czas - tłumaczy Jacek Piegza, trener przygotowania motorycznego

Inwestycja ułatwi przede wszystkim organizację zajęć, które będą uzupełniać trening piłkarski elementami zwinnościowo - siłowymi, czyli tym, czego nie można zorganizować na boisku.

Atutem takich torów jest to, iż są one na świeżym powietrzu i w prosty, szybki sposób można zorganizować 30-minutowy trening. Dla dzieci będzie to również zabawa. Z czasem wprowadzimy element rywalizacji, poprzez stworzenie tablicy z najlepszymi wynikami. Dla nas będzie to informacja o poziomie sprawności poszczególnych graczy. Pomoże to nam przygotować zawodników pod kątem wszechstronnego rozwoju fizycznego i kształtowania cech motorycznych dodaje Piegza

Wymiana murawy, którą zapowiedzieliśmy we wcześniejszym komunikacie, zakup nowoczesnego sprzętu do fizjoterapii oraz budowa torów motorycznych są częścią zaplanowanego na ten rok programu inwestycyjnego. O kolejnych, dużych działaniach z zakresu rozbudowy klubowej infrastruktury będziemy Was informować.