Komunikat / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Komunikat 29 wrz

Komunikat

Zagłębie Lubin S.A informuje, że otrzymało informację z Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie dyscyplinarnego usunięcia ze zgrupowania reprezentacji do lat 17 Michała Matysa. Klub w pełni popiera decyzję podjętą przez sztab szkoleniowy kadry narodowej i pozostaje do dyspozycji Federacji w celu pełnego wyjaśnienia sprawy.

29 wrz 2022 12:38

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Decyzją władz Klubu Michał Matys został czasowo odsunięty od treningów z pierwszym zespołem i przeniesiony do drużyny ze swojej kategorii wiekowej. Na piłkarza nałożono jednocześnie karę finansową, która zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Zawodnik zostanie również objęty dodatkową opieką psychologiczną.

- W Zagłębiu nie ma zgody na tego typu zachowania, dlatego podjęliśmy decyzje dyscyplinarne natychmiast po otrzymaniu informacji z PZPN i rozmowie z zawodnikiem. Zdajemy sobie sprawę, że Michał jest młodym piłkarzem, dlatego oprócz zasłużonych konsekwencji będzie dodatkowo pracował z psychologiem, by do takiej sytuacji nigdy więcej nie doszło - mówi Prezes Zagłębia Lubin S.A Michał Kielan.