Krzysztof Ciuksa szefem skautingu Zagłębia Lubin / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Krzysztof Ciuksa szefem skautingu Zagłębia Lubin 7 wrz

Krzysztof Ciuksa szefem skautingu Zagłębia Lubin

Miło nam ogłosić, że szefem skautingu Zagłębia Lubin został lubinianin Krzysztof Ciuksa, który pracę w Akademii KGHM Zagłębia rozpoczął w 2015 roku, sprawując w tym czasie funkcje trenera i głównego skauta. Gratulujemy!

7 wrz 2022 10:59

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Krzysztof Ciuksa pochodzi z Lubina i od najmłodszych lat kibicuje Miedziowym. Z Akademią KGHM Zagłębia jest związany od 2015 roku. Przez ten czas współpracował z zespołami U-14, U-15, U-16 i drugą drużyną KGHM Zagłębia, pełniąc także funkcję głównego skauta akademii.  

- W pierwszej kolejności dziękuję za zaufanie dyrektorowi pionu sportowego - Piotrowi Burlikowskiemu. Dla mnie, jako osoby silnie związanej z Zagłębiem Lubin, jest to duże wyróżnienie i ogromna motywacja do pracy. Zadaniem działu skautingu jest obserwacja i opiniowanie zawodników w ścisłej współpracy z pionem sportowym klubu oraz sztabem pierwszego zespołu. Przede mną bardzo ciekawy czas, pełen wyzwań - powiedział Krzysztof Ciuksa. 

- Postanowiliśmy z 1 września wzmocnić pion sportowy i wyodrębnić strukturę skautingową, gdzie szefem skautingu został Krzysiek Ciuksa, który dał się poznać z bardzo pozytywnych efektów pracy podczas wielu lat sprawowania funkcji skauta w Akademii - stąd naturalny awans. Będzie miał do dyspozycji grupę skautów i będziemy dalej wzmacniać ten obszar. Krzysiek, życzę powodzenia w kierowaniu działem i samych udanych "skautingowych strzałów", tak jak to miało miejsce w Akademii KGHM Zagłębia - zakończył dyrektor pionu sportowego Piotr Burlikowski.