Gwiazda rywala | Adam Zreľák / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Gwiazda rywala | Adam Zreľák 7 wrz

Gwiazda rywala | Adam Zreľák

Jednym z wyróżniających się piłkarzy w szeregach Warty Poznań jest z pewnością Adam Zrelak. Słowacki napastnik zdobył już w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy trzy bramki w sześciu dotychczasowych występach.

7 wrz 2022 12:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Adam Zrelak profesjonalną karierę rozpoczynał w drużynie MFK Ruzomberok. Jego przygoda z tym zespołem zakończyła się po 2,5 roku, a przez ten czas strzelił łącznie 15 goli i zanotował 8 asyst. Następnie w lutym 2015 roku zadebiutował w dużo bardziej utytułowanym słowackim klubie – Slovanie Bratysława. W barwach drużyny ze stolicy Słowacji wystąpił 56 razy, zdobył tam w sumie 15 bramek, a także dołożył do tego 5 asyst. 

Następnie jego karierę zaczęły spowalniać poważne kontuzje. We wrześniu 2016 roku tuż przed transferem do czeskiego FK Jablonec doznał złamania nogi, co wykluczyło go z gry na pół roku. W związku z tym w debiutanckim sezonie w Czechach zanotował tylko 5 meczów i strzelił 2 gole. Pomimo problemów zdrowotnych zainteresował się nim FC Nurnberg – klub grający w drugiej Bundeslidze. Trafił tam latem 2017 roku, a swoją przygodę z tym klubem rozpoczął od urazu mięśniowego, który wykluczył go z gry do początku 2018 roku. W przeciągu ponad trzech lat spędzonych w drugiej Bundeslidze przytrafiła mu się jeszcze jedna niezwykle groźna kontuzja, czyli zerwanie więzadeł w kolanie. Pomimo wielu przerw związanych z rekonwalescencją – zdążył rozegrać dla FC Nurnberg 50 spotkań, w których zdobył 5 bramek i 4 razy otwierał drogę do siatki swoim kolegom.

W lutym 2021 roku trafił do PKO BP Ekstraklasy, a konkretnie do Warty Poznań. Początek nie był obiecujący, bo pierwsze 10 meczów zakończył bez bramki. Jednak później był coraz bardziej skuteczny. W tegorocznych rozgrywkach ma na koncie już trzy gole w sześciu meczach. Obecnie jego łączne statystyki w Warcie Poznań to 44 spotkania, w których wpisał się na listę strzelców 12 razy i zanotował 2 asysty. Zrelak rozegrał też 5 meczów dla seniorskiej reprezentacji Słowacji i zdobył w nich 2 bramki – przeciwko Gruzji i Ukrainie.