Krzysztof Janus: Chcę więcej! 13 sty

Krzysztof Janus: Chcę więcej!

Występami w rundzie jesiennej Krzysztof Janus udowodnił, że ekstraklasa go nie przerasta. Skrzydłowy zdobywał piękne gole, zaliczał asysty przy trafieniach kolegów. "Janis" rozbudził apetyty kibiców na więcej, sam też oczekuje od siebie jeszcze lepszej gry.

13 sty 2016 09:53

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Inne


Rozpoczął się przygotowawczy, jak radzicie sobie ze zmęczeniem?
Krzysztof Janus: - To normalne, że na początku przygotowań ciężko się trenuje. Ten wysiłek ma zaprocentować później w lidze.

To Twój drugi okres przygotowawczy z Zagłębiem, wiedziałeś co czeka Cię u trenera Stokowca.
- Wszyscy zawodnicy wiedzą, że w okresie przygotowawczym pracuje się intensywniej, każdy trener ma swój plan, przechodzimy badania i testy. Latem trenowaliśmy również bardzo mocno, więc zimą nie może być inaczej.

W ocenach piłkarskich ekspertów Krzysiek Janus sprawdził się w Zagłębiu. Możesz grać jeszcze lepiej?
- Mam nadzieję, że wiosna będzie jeszcze lepsza, chcę więcej! Występami w rundzie jesiennej tę przysłowiową poprzeczkę zawiesiłem na pewnym pułapie, chcę, by wisiała jeszcze wyżej. Widzę mankamenty w mojej grze, mam wiele do poprawy, ale zrobię wszystko, by grać lepiej.

Częściej strzelałeś i asystowałeś na początku rundy, pod koniec grałeś już mniej?
- Faktycznie, końcówka rundy w moim wykonaniu nie była już tak udana, ale wyciągnąłem odpowiednie wnioski i teraz patrzę już tylko do przodu. Z niecierpliwością czekam na wiosnę. Na tę obniżkę dyspozycji składa się kilka elementów, ale to materiał dla mnie i trenerów.
 
Janus zasługuje na ekstraklasę, wreszcie udowodniłeś to wszystkim.
- Te moje wcześniejsze podejścia do ekstraklasy nie były takie, jakbym sobie życzył. Teraz, po okresie gry na poziomie I ligi, jestem pewny siebie. Zdobyłem doświadczenia, których wcześniej zabrakło. Do gry i życia podchodzę bardzo spokojnie, z pokorą. W Płocku  poczułem, że jak dostanę jeszcze szansę, to poradzę sobie w ekstraklasie. Myślę, że teraz wykorzystałem okazję.

Transfer do Zagłębia okazał dobrym ruchem?
- Zdecydowanie! Z perspektywy tych kilku miesięcy, mogę tylko potwierdzić, że podjąłem bardzo dobrą decyzję. Gram w ekstraklasie, w dobrym klubie. Jesienią pokazaliśmy, że Zagłębie dobrze gra w piłkę. Jak wypoczywałem na urlopie, to oczywiście myślałem o ostatnim roku - w którym podjąłem bardzo dobrą decyzję o transferze do Zagłębia.