Rezerwy już trenują / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Rezerwy już trenują 12 sty

Rezerwy już trenują

Wczoraj przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek III ligi dolnośląsko-lubuskiej rozpoczął drugi zespół Zagłębia Lubin. Miedziowi do drugiej części sezonu będą przygotowywali się na własnych obiektach, już pod okiem nowego trenera Andrzeja Turkowskiego.

12 sty 2016 14:54

Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

EkstraklasaJak będzie wyglądał początek przygotowań do rundy wiosennej?
Andrzej Turkowski: - Za nami pierwszy dzień zajęć. Skrupulatnie przyglądamy się naszej młodzieży, w miarę możliwości oglądałem mecze rezerw w rundzie jesiennej, ale nie poznałem osobiście tych chłopaków. Takie informacje są niezbędne, bo przygotowanie mentalne zespołu odegra na wiosnę dużą rolę.

II zespół do ligi przygotowywał się będzie na własnych obiektach, podopieczni Andrzeja Turkowskiego rozegrają szereg sparingów.
- Dysponujemy nowoczesną bazą, mamy boiska ze sztuczną nawierzchnią, niezbędnym zapleczem. Bierzemy się do pracy. Uważam, że w rundzie jesiennej rezerwy nie prezentowały się źle, niestety drużynie uciekło trochę punktów. Chłopcy mierzyli się z bardziej doświadczonymi i silniejszymi pod względem fizycznym rywalami. Trener Paweł Karmelita zostawił drużynę, która nieźle gra w piłkę. Przyznam, że w tych chłopcach drzemie potencjał, postaramy się do nich dotrzeć. Wierzymy w utrzymanie, będą nam pomagali zawodnicy z I drużyny.

Plan sparingów drużyny rezerw:
23 stycznia: Orkan Szczedrzykowice
6 lutego: Kania Gostyń
13 lutego: UKP Zielona Góra
20 lutego: Lech II Poznań
27 lutego: Karkonosze Jelenia Góra
5 marca: Piast Żmigród