Międzynarodowe warsztaty skautingowe IPSO za Nami! 2 wrz

Międzynarodowe warsztaty skautingowe IPSO za Nami!

W miniony weekend na Stadionie Zagłębia odbyło się szkolenie w zakresie skautingu zorganizowane wraz z International Professional Scouting Organisation. W warsztatach wzięło udział blisko 30 uczestników, a samo szkolenie przeprowadził Collin Chambers, skaut i analityk wielu klubów Premier League.

2 wrz 2020 10:32

Udostępnij

Inne

Kurs, który wraz z IPSO przygotowało Zagłębie Lubin, był adresowany zarówno do obecnie pracujących jaki i przyszłych skautów, ale także trenerów, dyrektorów sportowych, przedstawicieli szkółek i akademii piłkarskich. IPSO level one jest idealnym uzupełnieniem wiedzy potrzebnej do analizy zawodników pod kątem ich przydatności do pierwszej drużyny, dlatego cieszył się dużym zainteresowaniem.

Specjalnie przygotowany program miał za zadanie podzielić się wiedzą i doświadczeniami z innymi skautami i analitykami oraz pokazać, jak wiodące na świecie kluby piłkarskie działają w tym środowisku, przy budowaniu kadry pierwszego zespołu.

 

- Chciałbym bardzo podziękować Zagłębiu Lubin za zaproszenie IPSO do ich słynnego klubu piłkarskiego, aby poprowadzić nasze kursy skautingu i analizy TID i poziomu 1. To był zaszczyt i przyjemność. Gościnność klubu, naprawdę, nie miała sobie równych. Podczas mojego 4-dniowego pobytu zaopiekowano się mną na bardzo wysokiem poziomie. Wspaniale było zobaczyć akademię, jej młodych zawodników, ale także prezesa, pierwszy zespół podczas treningu. Widzę tylko jasne rzeczy przed Lubinem i mam nadzieję, że IPSO pomoże im osiągnąć cel. Cieszymy się na długąi trwałą współpracę.powiedział na zakończenie Collin Chambers, dyrektor International Professional Scouting Organisation.

 

Ponadto, w ramach współpracy, prowadzący Collin Chambers zorganizował dodatkowe szkolenie "Talent ID", które przybliżyło metody oceny potencjału zawodników w przedziale od 6 do 23 lat. W panelu wzięli udział trenerzy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia.

IPSO, to międzynarodowa sieć firma, stworzona przez profesjonalnych skautów oraz menadżerów z doświadczeniem w klubach angielskiej Premier League. W swoich szeregach posiada kilkunastu doświadczonych pracowników, z wiedzą i doświadczeniem nabytym na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Europie i na świecie.

Certyfikat IPSO oraz indywidualny numer członkowski otrzymają tylko te osoby, które pozytywnie przebrnęły przez egzamin pisemny, polegający na sporządzeniu raportu zawodnika.

Zagłębie Lubin weekendowymi warsztatami rozpoczęło współpracę z International Professional Scoutuning Organisation. W jej ramach planowane są kolejne, wspólne projekty oraz szkolenia.

 

Kolekcja Premium

Lista produktów kategorii Kolekcja Premium / Kolekcja Nike