Podsumowanie działań CSR w 2023 roku / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Podsumowanie działań CSR w 2023 roku 4 sty

Podsumowanie działań CSR w 2023 roku

W minionym roku nasz klub aktywnie włączał się do wielu akcji skierowanych do najmłodszych oraz najbardziej potrzebujących kibiców. Zobaczcie nasze podsumowanie akcji CSR, w których braliśmy udział w 2023 roku.

4 sty 2024 18:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Akcje CSR skierowane do osób z niepełnosprawnością

 • Zagłębie wsparło Światowy Dzień Zespołu Downa - Każdego roku 21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nie jest przypadkowa, bowiem tego samego dnia rozpoczyna się kalendarzowa wiosna, ale to także symboliczny czas narodzin ludzi niezwykłych, nawiązujący do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze. Podobnie jak w poprzednich latach, również i tym razem nasz Klub dołączył do całego przedsięwzięcia. Wspólnie z naszym właścicielem firmą KGHM zaprojektowaliśmy dwie różne skarpetki, w których na trening wybiegli podopieczni trenera Waldemara Fornalika, a także młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Ponadto razem z Arkadiuszem Woźniakiem i Krecikami odwiedziliśmy Zespół Szkół Specjalnych w Lubinie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szklarach Górnych - KLIK
 • Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych na Stadionie Zagłębia - 5 maja to wyjątkowy dzień, bowiem jest to okazja do podwójnej refleksji o sytuacji osób niepełnosprawnych. Wspólnie z naszym właścicielem KGHM gościliśmy na Stadionie Zagłębia organizacje WTZ "Kameleon", "Akademia życia", "Promyk", "Słoneczko", "Uśmiech", "Polkowice" oraz Fundację im. Brata Alberta. W trakcie wydarzenia nie zabrakło wielu konkursów, ciekawych zabaw, rywalizacji sportowej czy spotkania z Krecikiem oraz piłkarzami Miedziowych - Bartłomiejem Kłudką, Kamilem Sobczakiem i Jakubem Rogalskim. Ponadto uczestnicy wzięli również udział w losowaniu nagród loterii fantowej, po czym czekał na nich także słodki poczęstunek - KLIK

 • Wizyta w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu - W ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka odwiedziliśmy Powiatowy Zespół Szkół i Placówek specjalnych w Bolesławcu. Na spotkaniu z okazji Dnia Dziecka byli obecni piłkarze drugiej drużyny KGHM Zagłębia  Michał Bogacz i Jakub Kolan. Podczas wydarzenia przeznaczyliśmy czas na wspólne zabawy, zdjęcia czy autografy - KLIK

 • Wizyta w specjalnym ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubinie - 28 listopada Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci zorganizował już po raz drugi Olimpiadę Sportów Wszelakich dla osób z niepełnosprawnością. Podczas wydarzenia nie zabrakło delegacji Zagłębia Lubin wraz z Krecikiem. Wszystkich uczestników nagrodziliśmy upominkami w barwach naszego klubu, a następnie dzieci miały możliwość zrobienia sobie pamiątkowych fotografii z maskotką klubową - KLIK

 • Integracyjna Olimpiada Sportu - Wraz z Jakubem Rogalskim i Milanem Posmykiem odwiedziliśmy Integracyjną Olimpiadę Sportu współorganizowaną z wolontariatem KGHM, która odbyła się w hali RCS w Lubinie. Na wydarzeniu byliśmy świadkami tradycyjnego dla olimpiady wyprowadzenia reprezentacji każdej z drużyn czy odpalania olimpijskiego znicza. W hali RCS wystartowało prawie 200 podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych - KLIK

 • Z wizytą w SOSW im. przyjaciół dzieci w Lubinie - Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Posłuchaj Piłkarza" i "Mie(dź) Apetyt na Czytanie" współorganizowanej wraz z KGHM Polska Miedź S.A.. Podczas naszej wizyty podopiecznych odwiedził także Krecik w postaci świętego Mikołaja, który obdarował prezentami wszystkich uczestników wydarzenia. Na nudę nie mogli narzekać także nasi piłkarze. Aleks Ławniczak i Kacper Chodyna najpierw przeczytali dzieciom krótkie, świąteczne opowiadanie, a potem wspólnie dekorowali słodkie pierniki - KLIK

 • Mikołajkowa wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wojcieszowie - Wychowankowie ośrodka przygotowali pokazy swoich nietuzinkowych umiejętności, a występy odbywały się pod czujnym okiem jurorów: Kamila Kruka i Tornike Gaprindashviliego. Możemy śmiało powiedzieć, iż wszystkie talenty zdecydowanie przydały naszym piłkarzom do gustu. Podczas małego "Mam Talent" nie zabrakło oczywiście wielu uśmiechów i dobrej zabawy, ale także drobnych upominków, którymi każdy z uczenistków został obdarowany przez Krecika - KLIK

 • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu na Stadionie Zagłębia - 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji w przerwie meczu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy poprzedniego sezonu najmłodsi sympatycy Miedziowych pojawili się na murawie. Pod przewodnictwem gwiazdy telewizyjnego show You Can Dance zaprezentowali wyjątkowy układ taneczny, który powstał na potrzeby zwiększania świadomości autyzmu - KLIK

Akcje CSR skierowane do dzieci

 • Kick To Africa - Nasze przedsięwzięcie Kick to Africa zajęło 3. miejsce w kategorii "Ekstra Akcja". Szczytna inicjatywa miała na celu zebranie jak największej ilości piłek, które następnie zostały wysłane potrzebującej młodzieży w Kamerunie. W akcję mocno zaangażowali się kibice Miedziowych, którzy przekazywali zakupione i podpisane piłki do naszego FanShopu, a także pozostałe kluby PKO BP Ekstraklasy poprzez dostarczenie nam futbolówki przy okazji meczów rozgrywanych z zespołem KGHM Zagłębia Lubin. Ponadto w całą akcję włączyli się również ks. Artur Bartol, ks. Henryk Juszczyk oraz Ryszard Roszak - ludzie związani z naszym miastem, którzy już od kilku lat prowadzą działania, mające na celu niesienie pomocy afrykańskim dzieciom - KLIK

 • Dorzuć misie - Podczas meczu Miedziowych z Lechem Poznań, na którym padł rekord frekwencji na Stadionie Zagłębia, odbyła się zapowiadana akcja "Dorzuć misie". Zebrani na trybunach kibice wraz z gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę spotkania, rzucili na murawę pluszowe maskotki, których łącznie uzbierało się aż 5031! Fundacja STS za każdą maskotkę przekazała 5 zł na promowanie sportu wśród wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych oraz Domu Dziecka w Wilkowie im. Jana Wyżykowskiego (m.in. zakup sprzętu sportowego). Do obu organizacji trafiły także misie rzucone na murawę. Oprócz tego, Fundacja STS ufundowałą warsztaty z psychologiem sportowym dla wychowanków obu organizacji, w ramach których m.in. uzyskali wiedzę o tym, jak mądrze trenować i budować karierę sportową, by osiągać jak najlepsze rezultaty - KLIK

 • Wizyta w domu dziecka w Wilkowie - Odwiedziny były kontynuacją akcji "Dorzuć Misie", gdy podczas meczu z Lechem Poznań na Stadionie w Lubinie, Kibice mieli możliwość rzucenia na murawę zakupionego wcześniej pluszaka, aby wesprzeć dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach i właśnie Domu Dziecka w Wilkowie. Na miejscu pojawili się młodzi piłkarze naszej Akademii oraz Kibice ze Złotoryi i Chojnowa, by pomóc przy malowaniu ławek, stelaży do gry w kosza czy w innych drobnych pracach - KLIK

 • Świąteczna zbiórka słodyczy na KGHM Zagłębie Arena - Podczas dwóch grudniowych meczów na KGHM Zagłębie Arena z Legią Warszawa i Śląskiem Wrocław została przeprowadzona świąteczna zbiórka słodyczy, które trafiły do najbardziej potrzebujących dzieci z naszego regionu - KLIK

 • Zagłębie włączyło się w pomoc dla pogorzelców - Zagłębie Lubin włączyło się w pomoc dla pogorzelców, którzy stracili niemal cały dorobek swojego życia. Klub oraz pracownicy przekazali upominki dla rodziny, a za naszym pośrednictwem do całej akcji dołączyła również Castorama z Lubina. Pan Krystian wraz z dwójką synów, którzy stracili mieszkanie w pożarze, spotkali się z Dziećmi z Domu w Wilkowie na stadionie KGHM Zagłębie Arena - KLIK

Akcje CSR "Posłuchaj Piłkarza"

 • Arek Woźniak i Marek Mróz odwiedzili Przedszkole nr 14 w Lubinie - "Posłuchaj Piłkarza" to kampania mająca na celu propagowanie zamiłowania do książek wśród dzieci. Projekt kierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3. Podczas naszej wizyty piłkarze KGHM Zagłębia Lubin czytali dzieciom ciekawe opowiadania, a także wręczyli drobne upominki. Nie zabrakło również czasu na wspólne rozmowy oraz pamiątkowe zdjęcie z grupą, która ubrana była w nasze barwy klubowe - KLIK

 • Wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wojcieszowie - Delegacja naszego Klubu odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wojcieszowie. Wizyta odbyła się w ramach akcji "Mie(dź) apetyt na czytanie", ale nie były to jedyne atrakcje, które miały miejsce podczas wspólnej zabawy - KLIK

 • Z wizytą w SOSW im. Przyjaciół Dzieci w Lubinie - Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Posłuchaj Piłkarza" i "Mie(dź) Apetyt na Czytanie" współorganizowanej wraz z KGHM Polska Miedź S.A. Tym razem świąteczne opowiadania czytali dzieciom Aleks Ławniczak i Kacper Chodyna - KLIK

 • Razem z Mateuszem Grzybkiem i Michałem Nalepą odwiedziliśmy Przedszkole Miejskie nr 14 w LubinieObrońcy Miedziowych podczas wizyty czytali dzieciom interesujące opowiadania, rozdali autografy, a także odpowiedzieli na wszystkie pytania - KLIK

Akcje CSR - Promocja zdrowia, sportu i aktywnego trybu życia - wizyty w szkołach

 • Arkadiusz Woźniak i Bartosz Kopacz odwiedzili I LO w Lubinie - Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zadać naszym piłkarzom nurtujące ich pytania, a także otrzymali vouchery na spotkanie z Legią Warszawa. Nie zabrakło również czasu na pamiątkowe zdjęcia oraz indywidualne rozmowy z Arkadiuszem Woźniakiem i Bartoszem Kopaczem - KLIK

 • Jarosław Jach i Rafał Adamski odwiedzili Szkołę Podstawową nr 8 w Lubinie - Na zaproszenie Szkoły Podstawowej numer 8 w Lubinie pojawiliśmy się wraz z Jarosławem Jachem i Rafałem Adamskim. Licznie zgromadzeni uczniowie mieli okazję, by porozmawiać z naszymi piłkarzami, a także otrzymali vouchery na spotkanie KGHM Zagłębia Lubin z Legią Warszawa - KLIK

 • Miedziowi z wizytą w Szkole Podstawowej nr 12 w Lubinie - Na miejscu byliśmy obecni wraz z naszymi obrońcami - Mateuszem Bartolewskim oraz Kacprem Lepczyńskim. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w naszym spotkaniu otrzymały vouchery na mecz KGHM Zagłębia Lubin z Piastem Gliwice - KLIK

 • Marko Poletanović i Filip Starzyński odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej numer 14 w Lubinie - Podczas kameralnej wizyty uczniowie najmłodszych klas szkoły mieli okazję zadać nurtujące ich pytania dotyczące m.in. zdrowego trybu życia, kariery profesjonalnych sportowców, a także tego jak znosić gorsze chwile w piłce nożnej oraz jakie uczucie towarzyszy po wygrywaniu meczów - KLIK

 • Zagłębie z wizytą w Chojnowie - Delegacja pierwszego zespołu KGHM Zagłębia Lubin odwiedziła drużynę Chojnowianki Chojnów, by nagrodzić ich w konkursie na najliczniejszą grupę zorganizowaną w poprzednim sezonie, który miał miejsce przy okazji spotkania Miedziowych ze Stalą Mielec. Wówczas Chojnowianka Chojnów zebrała grupę liczącą aż 159 osób, w głównej mierze składającej się z młodych piłkarzy tego klubu - KLIK

 • Wspólnie z Krecikiem odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 1 w Gryfowie Śląskim - Po tak ważnym wydarzeniu w życiu każdego pierwszoklasisty jak pasowanie na ucznia, delegacja naszego Klubu wspólnie z Krecikiem i Krecikową postanowiła urozmaicić dzieciom ten dzień. Uczniowie oprócz gadżetów i kart klubowych otrzymali vouchery na mecz z Radomiakiem Radom - KLIK

 • Tomasz Makowski i Jakub Świerczok odwiedzili Szkołę Podstawową nr 14 w Lubinie - Zgromadzeni uczniowie oprócz okazji do porozmawiania z zawodnikami Miedziowych, otrzymali również vouchery na domowe spotkanie KGHM Zagłębia Lubin z Wartą Poznań - KLIK

 • Kolejne odwiedziny Chojnowa - Wraz z Sokratisem Dioudisem, Mateuszem Grzybkiem i Filipem Kocabą odwiedziliśmy Chojnów, by wziąć udział w specjalnym spotkaniu i pikniku z kibicami oraz młodymi piłkarzami Chojnowianki. Oprócz rozegrania turnieju dla młodych adeptów chojnowskiej piłki, nasi zawodnicy wykonali pamiątkowe zdjęcia i wręczyli autografy - KLIK

Akcje CSR - Promocja zdrowia, sportu i aktywnego trybu życia - udział w wydarzeniach sportowych w regionie

 • Biegowe GP Zagłębia Miedziowego - W lubińskim parku leśnym odbyła się 13. edycja Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Wraz z klubowymi maskotkami dopingowaliśmy biegaczy i zapraszaliśmy najmłodszych na mecz KGHM Zagłębia z Widzewem Łódź - KLIK

 • Kinder Cup - Na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie odbył się turniej DZPN Kinder Cup, będący inauguracją nowego sezonu ligi turniejowej w kategoriach orlik, żak i skrzat organizowanej przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Podczas weekendu na boiska wybiegło łącznie aż 150 zespołów, złożonych z 1500 młodych fanów futbolu - KLIK

 • Współorganizacja VIII edycji Akademii Klasy Ekstra - 16 maja na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia odbyło się wydarzenie z cyklu Akademii Klasy Ekstra. W ramach eventu rozegrano turnieje dla chłopców i dziewczynek w kategoriach wiekowych U-11 i U-9. Podczas przedsięwzięcia nie zabrakło piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin: Tomasza Pieńko, Kacpra Bieszczada, Filipa Kocaby, Rafała Adamskiego oraz Kacpra Lepczyńskiego, którzy rozdali wiele autografów, zapozowali do zdjęć, a na koniec wręczyli wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale, dyplomy, puchary oraz vouchery na najbliższe spotkanie Miedziowych - KLIK

 • Integracyjna Olimpiada Sportu  - W hali RCS wystartowało prawie 200 podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych. Konkurencje, które mieli do pokonania, to tunele, slalomy, rzuty do celu, rzucanie do kosza, gra w piłkę nożną. Na miejscu byli obecni m.in. piłkarze drugiej drużyny KGHM Zagłębia: Jakub Rogalski i Milan Posmyk - KLIK

 • Udział w Żaczkowych Mistrzostwach Lubina w piłce nożnej - W rywalizacji wzięli udział chłopcy z roczników 2011/2012 oraz 2013/2014. Pierwsza odsłona zmagań zgromadziło ponad 130 zawodników. Podczas turnieju nie zabrakło także naszej klubowej maskotki Krecika, który zagrzewał do boju młodych piłkarzy - KLIK

 • XI Edycja Biegu Tropem Wilczym - Już po raz jedenasty mieszkańcy Lubina i okolic spotkali się na corocznym Biegu Tropem Wilczym, symbolizującym obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W akcji brał udział również nasz Klub, który wsparł bieg w zakresie promocji wydarzenia, a także posłał dwóch uczestników - Krecika i Krecikową, którzy zagrzewali do boju wszystkich biegaczy - KLIK

 • Dzień Sportu w Chocianowie - Wraz z Luisem Matą odwiedziliśmy Zespół Szkół w Chocianowie, który zorganizował Dzień Sportu. W programie imprezy znalazło się kilka konkurencji sportowych, pokazy artystyczne, a także zbiórka zabawek i słodyczy dla dzieci z domu dziecka - KLIK

Akcje CSR na rzecz zwierząt

 • Licytacja koszulki Sasy Zivca dla TOZ Lubin - Jako Klub przekazaliśmy dwie koszulki meczowe naszych piłkarzy - Damjana Bohara i Sašy Živca, które były licytowane na stronie TOZ Lubin w ramach akcji "Budowa małego azylu" - KLIK
 • Miedziowe Serca dla TOZ Lubin - Podczas meczu KGHM Zagłębia Lubin ze Stalą Mielec przeprowadziliśmy zbiórkę karmy i pieniędzy na rzecz azylu dla bezdomnych zwierząt, prowadzonego przez TOZ Lubin - KLIK

 • Miedziowi z wizytą w TOZ Lubin - Wspólnie z piłkarzami KGHM Zagłębia Lubin udaliśmy się do TOZ Lubin, aby przekazać licznie zebraną karmę, której zbiórka była prowadzona w ramach kwietniowego meczu Miedziowych z Widzewem Łódź. Ponadto zawodnicy I zespołu zasilili zbiórkę datków na rzecz działalności azylu dla bezdomnych zwierząt - KLIK

 • Kolejne odwiedziny lubińskiego TOZ-u - W ramach meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Radomiakiem Radom, wspólnie z firmą KGHM Polska Miedź S.A. przeprowadziliśmy jesienną zbiórkę najbardziej potrzebnych artykułów na rzecz naszych czworonożnych przyjaciół. Wówczas prosiliśmy Was o przynoszenie na przygotowaną Strefę Kibica karmy, koców, żwirków oraz wielu innych rzeczy, które pomogą podopiecznym TOZ-u przetrwać zimę. W celu sfinalizowania akcji "Podziel się Dobrem" odwiedziliśmy lubiński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, by przekazać całą zawartość zorganizowanej zbiórki - KLIK

Pozostałe akcje CSR

 • Miedziana Krew zakończona sukcesem - Każda osoba, która zdecydowała się wesprzeć inicjatywę, otrzymała voucher na mecz z Legią Warszawa, który mogła wymienić na bilet za symboliczną złotówkę. Z radością informujemy, iż akcja zakończyła się sukcesem, ponieważ ponad 200 osób oddało swoją krew - KLIK
 • Pączek ze Szlachetnym Nadzieniem - Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin, Filip Kocaba oraz Arkadiusz Woźniak odwiedzili Zakłady Górnicze Rudna, by wesprzeć przedsięwzięcie "Pączek ze Szlachetnym Nadzieniem" - największą akcję charytatywną w KGHM. Dochód ze sprzedaży pączków w Tłusty Czwartek przekazywany jest na rzecz dzieci pracowników KGHM, które wymagają szczególnego wsparcia - KLIK

 • 16. edycja akcji Miedziana Krew - Zgodnie z coroczną tradycją jako Klub przyłączyliśmy się do tego szczytnego przedsięwzięcia. Każda osoba, która oddała krew, w zamian otrzymała wejściówkę na derbowe spotkanie KGHM Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław - KLIK

 • Wsparcie akcji: Oddaj Krew I Pomóż - KLIK

 • Wsparcie akcji: Oddaj Krew I Wesprzyj Projekt "Podaruj Życie" - KLIK

 • Cykliczny udział w akcjach #EkstraPomoc - KLIK