Poszukujemy pamiątek wśród kibiców / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Poszukujemy pamiątek wśród kibiców 21 lut

Poszukujemy pamiątek wśród kibiców

Drodzy Kibice, poszukujemy starych biletów, meczowych plakatów czy wszelkich pamiątek związanych z historią naszego Klubu, które mogłyby trafić do nowej kolekcji w regionalnej bibliotece cyfrowej Muzeum Historycznego w Lubinie.

21 lut 2022 13:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Sport jest niezwykle ważną częścią bogatej historii naszego miasta. Na przestrzeni lat byliśmy świadkami wielu wydarzeń, które na stałe zapadną w pamięci lubinian. Chcąc podkreślić wagę tych wyjątkowych chwil, poszukujemy pamiątek, które wzbogacą zasoby Cyfrowej Biblioteki Zagłębia Miedziowego. Historyczne obiekty pozwolą lepiej zobrazować dawne losy Zagłębia Lubin. W ubiegłym roku obchodziliśmy jubileusz 75-lecia istnienia naszego Klubu. Zdajemy sobie więc sprawę, że część pamiątek jest już niedostępna, natomiast mamy nadzieję, że być może w Waszych mieszkaniach znajdą się rzeczy, które mogłyby powiększyć sportową kolekcję w cyfrowym archiwum. Jeżeli będziecie chętni, by się nimi podzielić, możecie udać się do biura muzeum znajdującego się w lubińskim ratuszu i na krótko udostępnić je muzealnikom do zeskanowania.

Przypominamy również, że wystawę na 75-lecie Zagłębia Lubin, utworzoną we współpracy z Muzeum Historycznym w Lubinie do końca lutego możecie zobaczyć w Parku Wrocławskim, natomiast w marcu na rynku naszego miasta. W wersji cyfrowej znajdziecie ją klikając TUTAJ.