Przegląd prasy po meczu z Pogonią / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Przegląd prasy po meczu z Pogonią 14 lut

Przegląd prasy po meczu z Pogonią

W 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin mierzyli się z Pogonią Szczecin. Spotkanie to zakończyło się wygraną Portowców 2:1. Sprawdźmy co o samym meczu pisały lokalne oraz ogólnokrajowe media.

14 lut 2022 11:15

Inne

Przeglądsportowy.pl

,,Ormianin dał Pogoni wygraną. Portowcy depczą Lechowi po piętach''

Pogoń Szczecin wygrała z Zagłębiem Lubin 2:1 w starciu 21. kolejki PKO Ekstraklasy. Portowcy schodzili na przerwę, prowadząc po trafieniu Luki Zahovicia. Wyrównującą bramkę dla Miedziowych zdobył Patryk Szysz. Piłkarze Kosty Runjaicia długo czekali na kolejną bramkę. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Wahan Biczachczian. Dzięki wygranej Pogoń utrzymała dwupunktową stratę do Lecha Poznań.

Cel gospodarzy był prosty - wygrać i utrzymać dwupunktową stratę do prowadzącego Lecha Poznań. W poprzedniej kolejce piłkarze Kosty Runjaicia pewnie wygrali w Gliwicach z Piastem (2:0) i wywarli presję na Kolejorzu. Zespół Macieja Skorży prowadził z Cracovią już 3:1, ale ostatecznie dał sobie wbić dwa gole, przez co stracił dwa punkty. Przewaga nad Pogonią stopniała zatem do dwóch punktów. W ten weekend to Kolejorz pokazał swoją moc. W sobotni wieczór Lechici rozbili przy Bułgarskiej Bruk-Bet Termalikę aż 5:0, dzięki czemu w niedzielne popołudnie mogli ze spokojem patrzeć na odpowiedź Pogoni.

Więcej - TUTAJ

***

Meczyki.pl

,,Piękny gol nowej gwiazdy dał wygraną Pogoni! "Portowcy" odpowiedzieli Lechowi w walce o mistrzostwo [WIDEO]“

Pogoń Szczecin w drugim niedzielnym meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy wygrała 2:1 z Zagłębiem Lubin. Pięknym golem dla "Portowców" popisał się Wahan Biczachczjan, który został bohaterem tego spotkania.

***

Sport.tvp.pl

,,PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 2:1. Piękny gol dał wygraną Portowcom”

Pogoń Szczecin pokonała Zagłębie Lubin 2:1 (1:0) w meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy. Dla Portowców to druga wygrana z rzędu, o której przesądził piękny gol Wahana Biczachczjana. Zespół Kosty Runiajca wciąż traci do pierwszego Lecha Poznań dwa punkty.

***

Sportowefakty.wp.pl

,,Rośnie nowy bohater kibiców Pogoni Szczecin. Jego gol zachwycił”

Nie ma meczu Pogoni, w którym Wahan Biczachczjan nie znajdzie sposobu na strzelenie gola. Ormianin przywitał się z kibicami w Szczecinie bajecznym uderzeniem na miarę zwycięstwa 2:1 z KGHM Zagłębiem Lubin.

Pogoń w Lubinie nie strzeliła gola, była bezbronna w ofensywie i przegrała 0:2. Do rewanżu przystąpiła z mocnym postanowieniem nie tylko umocnienia twierdzy przy Twardowskiego, ale również odegrania się Zagłębiu. W niedzielę mecz wyglądał inaczej niż ten w sierpniu, choć też nie był prosty dla Pogoni.

***

Pilkanozna.pl

,,Biczachczjan uratował Pogoń"

Pogoń Szczecin pokonała 2:1 Zagłębie Lubin w przedostatnim meczu 21. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Jak trwoga, to do Wahana Biczahczjana. Ormianin, podobnie jak przed tygodniem w Gliwicach, wszedł na boisko na nieco ponad kwadrans przed końcowym gwizdkiem i zrobił swoje. Tym razem w 80. minucie przejął piłkę, wykorzystał przestrzeń wokół niego spowodowaną biernością przeciwników i huknął nie do obrony w samo okienko. Drugi mecz w barwach Pogoni, drugie trafienie. To się nazywa wejście smoka.

***

Lubin.pl

,,Porażka na boisku wicelidera”

W niedzielne popołudnie KGHM Zagłębie Lubin przegrało z Pogonia Szczecin 2:1 w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Dla wicelidera bramki zdobywali Zahović oraz Biczachczian, natomiast dla lubinian trafił Szysz.

***

Miedziowe.pl

,,Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin 2:1. Stokowiec: Nauka była surowa i cenna”

Druga wiosenna porażka piłkarzy z Lubina w PKO ekstraklasie. Po przegranej u siebie z Legią, dziś podopiecznym Piotra Stokowca przyszło przełknąć gorycz porażki w Szczecinie.

Pogoń bardzo szybko, bo już w 6 min. objęła prowadzenie po golu Luki Zahovicia. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, a miedziowi wyrównali w 58 min., gdy golkipera miejscowych pokonał Patryk Szysz. Ozdobą meczu był gol dający Portowcom komplet punktów. Sprzed pola karnego pięknej urody bramkę strzelił Wahan Biczachczjan.

***

Zmiedzi.pl

,,Zagłębie Lubin przegrało z Pogonią Szczecin”

I znów się nie udało. Był remis aż w 81. minucie prowadzenie Pogoni Szczecin dał Vahan Bichakhchyan. Na wyrównanie już nie starczyło czasu.

To gospodarze lepiej weszli w dzisiejszy mecz. I już w 6. minucie strzelili bramkę. Mariusz Malec podał do Luki Zahovicia, a ten pokonał Hładuna. Kolejny raz rywale Miedziowych próbowali w 23. minucie spotkania. Było blisko, ale tym razem golkiper Zagłębia obronił strzał Żurawskiego. Zagłębie próbowało wyrównać, ale piłkę z pola karnego rywali wypiąstkował Stipica. Kolejna minuta to niewykorzystana szansa Pogoni. Na szczęście dla lubinian Zahović spudłował z kilku metrów. Tuż przed końcem pierwszej połowy Zagłębie miało doskonałą okazję do wyrównania. Żubrowski dostał piłkę od Poręby i próbował strzelić w długi róg, ale golkiper Pogoni był na swoim miejscu i nie dał się zaskoczyć.

***

Mkszaglebie.pl

,,Słaba gra przyczyną kolejnej porażki | Raport: Pogoń Szczecin 2:1 Zagłębie Lubin"

W 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin nie popisało się, przegrywając po słabej grze 1:2 z Pogonią Szczecin. Porażka spowodowała. że nasza drużyna nadal znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Trener Piotr Stokowiec początkowo zdecydował się na zaledwie jedną zmianę, w porównaniu do poprzedniego meczu z Legią Warszawa. Zawieszonego Kacpra Chodynę zastąpił młodzieżowiec Bartłomiej Kłudka, który musiał się mierzyć z Kamilem Grosickim, który ostatnio znajduje się w wysokiej formie. Druga ze zmian była niestety jeszcze bardziej wymuszona i dość nieprzewidziana. Na przedmeczowej rozgrzewce kontuzji mięśniowej nabawił się Tomasz Pieńko, a jego miejsce zajął Jakub Żubrowski.