Raport z wypożyczeń | Runda jesienna 16 sty

Raport z wypożyczeń | Runda jesienna

Niedawno rozpoczęliśmy rok 2021, a także przygotowania do nadchodzącej drugiej części sezonu. Dziś jednak przyglądniemy się, jak radzili sobie w rundzie jesiennej zawodnicy wypożyczeni z naszego Klubu. Zapraszamy na podsumowanie wypożyczeń w pierwszej części sezonu 2020/21!

16 sty 2021 11:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Michał Bogacz - obrońca (Motor Lublin)

Młody obrońca Miedziowych do klubu z województwa lubelskiego został wypożyczony 11 sierpnia 2020 roku. Na początku rundy jesiennej łapał się jeszcze do osiemnastki meczowej Motoru, jednak ostatecznie większość pierwszej części sezonu spędził na ławce lub poza kadrą. Łącznie wystąpił w 4 spotkaniach II ligi i uzbierał 258 minut. Dodatkowo został dwukrotnie ukarany żółtą kartką. Prócz występów na trzecim poziomie rozgrywkowym, Michał rozegrał dwa spotkania w rezerwach Motoru, które grają w lublińskiej klasie okręgowej. Od 11 października nie wystąpił w żadnym oficjalnym meczu ligowym. Nawet przy absencji podstawowego lewego obrońcy trenerzy lublińskiej drużyny stawiali na nominalnego prawego defensora, a nie na naszego zawodnika. Motorowcy zajmują 11 pozycję w ligowej tabeli.

4 x II liga (258 minut)

2 x klasa okręgowa (180 minut)

2 x żółta kartka

 

Adam Borkowski - obrońca (Górnik Polkowice)

Młody obrońca początek sezonu spędził występując w rezerwach Miedziowych, które grają na poziomie III ligi. Od 2 września reprezentuje barwy Górnika Polkowice. Były kapitan drugiej drużyny KGHM Zagłębia Lubin już w 2. kolejce II ligi pojawił się na boisku, zbierając pierwsze doświadczenie na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Początkowo wchodził jako zmiennik w końcówkach meczów. Mimo małej ilości czasu spędzanego na boisku wystarczyła mu minuta w meczu z Lechem II Poznań, żeby zaliczyć pierwszą asystę. W rundzie jesiennej zaliczył jeszcze dwa kolejne ostatnie podania, oba w meczu ze Skrą Częstochowa. Pierwszą część sezonu zakończył z 13 występami. Czterokrotnie wychodził w pierwszym składzie, a 9 razy był wprowadzany z ławki. Zebrał łącznie 447 minut. Co ciekawe, Borkowski częściej występuje w formacji ofensywnej, czy to na skrzydle, czy w środku pola. Górnik Polkowice jest obecnie liderem II ligi.

13 x II liga (447 minut)

3 x asysta
 

Kacper Bieszczad - bramkarz (Chrobry Głogów)

Nasz 18-letni bramkarz ma już za sobą debiut w PKO Ekstraklasie. Mimo to zdecydowano, że w tym sezonie będzie występować na wypożyczeniu dla grającego w I lidze Chrobrego Głogów. Bieszczu do drużyny prowadzonej przez trenera Ivana Djurdjevica trafił 12 sierpnia i z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem głogowskiego zespołu. Debiut zaliczył w 1. kolejce przeciwko Koronie Kielce i jedyną bramkę stracił po samobójczym trafieniu kolegi z obrony. W rozgrywkach na zapleczu PKO Ekstraklasy nie zagrał tylko w jednym z 17 spotkań, stracił 24 bramki i 4 razy zachował czyste konto. Blisko zwycięstwa Chrobry z Bieszczadem na bramce był przy okazji meczu Fortuna Pucharu Polski przeciwko Cracovii. Niestety po dogrywce mecz zakończył się wynikiem 1:2. Jednak 1440 minut w I lidze i 120 w krajowym pucharze pokazują, jak ważnym elementem drużyny jest Kacper.

16 x I liga (1440 minut)

1 x Puchar Polski (120 minut)

26 x stracone bramki (24 x liga, 2 x PP)

4 x czyste konto