Świetny mecz w Zabrzu i zwycięskie Zagłębie! | Przegląd prasy / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Świetny mecz w Zabrzu i zwycięskie Zagłębie! | Przegląd prasy 3 paź

Świetny mecz w Zabrzu i zwycięskie Zagłębie! | Przegląd prasy

Sprawdźmy, co na temat ostatniego zwycięstwa Miedziowych w Zabrzu napisały krajowe oraz lokalne media. Zapraszamy!

3 paź 2022 15:50

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

SPORT

Ligowiec. Dwie koncepcje

Akurat w Zabrzu tych emocji, a przynajmniej bramek, było sporo, ale nie o tym. W oczy rzucało się przede wszystkim to, w jakich zestawieniach oba zespoły wybiegły na murawę. Lubinianie z 8 Polakami w składzie, w tym z aż czterema młodzieżowcami. Górnik w wyjściowej jedenastce miał ledwie 4 Polaków. Trener Gaul tłumaczył na pomeczowej konferencji, że Zagłębiu kilka dobrych lat zajęło zbudowanie akademii z prawdziwego zdarzenia, z której teraz może czerpać garściami. Zresztą sam trener Piotr Stokowiec mówił, że trzeba mieć pomysł na to, jak wprowadzać tych młodszych graczy do zespołu. W Lubinie póki co to wychodzi, a przecież nieodległe to czasy, kiedy w miedziowej jedenastce grały różne zagraniczne wynalazki, nie obrażając nikogo.

W Zabrzu, jak mówił trener Gaul, czekanie na wychowanków z miejscowej akademii nie zajmie roku czy dwóch, bo w przeciągu tak krótkiego czasu niewiele da się zrobić, to dłuższa perspektywa czasowa, nawet pięć lat. Gdzie będzie w tym czasie Górnik? Na to pytanie nikt dzisiaj nie jest w stanie odpowiedzieć. Jedno jest pewne, z dwóch koncepcji budowania drużyny, czy jak ma to miejsce w Zabrzu na zagranicznym zaciągu czy w Lubinie, gdzie stawia się na zawodników swojego chowu, zdecydowanie bardziej podoba się to drugie rozwiązanie. To droga, którą odważnie powinny kroczyć polskie kluby! Innego wyjścia nie ma.

Więcej - KLIK

***

PRZEGLĄD SPORTOWY

Zagłębie przerwało passę Górnika. Pięć goli w Zabrzu

Koniec serii Górnika Zabrze. Drużyna trenowana przez Bartoscha Gaula była niepokonana od sześciu gier (pięciu ligowych i jednego w Pucharze Polski), ale w sobotę znalazła pogromcę. Zagłębie Lubin zwyciężyło w Zabrzu 3:2.

Więcej - KLIK

***

SPORT.TVP.PL

PKO Ekstraklasa. Zwycięstwo Zagłębia Lubin z Górnikiem Zabrze

Drugie zwycięstwo z rzędu Zagłębia Lubin. Ekipa Piotra Stokowca w meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy wygrała z Górnikiem Zabrze 3:2 (2:1). Bramkę, która przesądziła o zwycięstwie, zdobył Damjan Bohar.

Więcej - KLIK

***

SPORT.INTERIA.PL

Pięć goli w Zabrzu. Zagłębie Lubin wygrywa z Górnikiem

W Zabrzu niepokonany od pięciu spotkań miejscowy Górnik przegrał z Zagłębiem Lubin 2-3, doznając już trzeciej porażki na własnym stadionie tej jesieni. "Miedziowi" zaś wygrali po raz trzeci na wyjeździe i awansowali na 7. miejsce.

Więcej - KLIK

***

GOL24.PL

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin musiało trzeci raz objąć prowadzenie, żeby pokonać Górnika Zabrze.

PKO Ekstraklasa. Przy Roosevelta piłka pięć razy wpadła do siatki. Wbrew oczekiwaniom przeszło 11 tys. kibiców Górnik Zabrze nie zainkasował ani punktu. U siebie przegrał z Zagłębiem Lubin 2:3.

Więcej - KLIK

***

PILKANOZNA.PL

Zagłębie zwycięskie w Zabrzu

Wielu spodziewało się nudnego i zamkniętego meczu, a tu niespodzianka. W spotkaniu mieliśmy pełno zwrotów akcji i aż pięć goli.

Więcej - KLIK

***

MKSZAGLEBIE.PL

Ważne punkty z delegacji | Raport: Górnik Zabrze 2:3 Zagłębie Lubin

Choć nie bez problemów, to ostatecznie piłkarzom Zagłębia Lubin udało się zrewanżować Górnikowi Zabrze za porażkę 2:4 z wiosny bieżącego roku. Gra lubinian momentami nie wyglądała najlepiej, jednak zdołali oni zwyciężyć z zabrzanami 3:2 i mogą dopisać do swojego dorobku bardzo ważne trzy punkty. Cieszy także to, że dobrą formę z ostatnich meczów dwoma golami udowodnił Damjan Bohar. To pierwsze trafienia Słoweńca po powrocie do naszego klubu.

Więcej - KLIK

***

MECZYKI.PL

Fantastyczny spektakl w Zabrzu. Pięć goli, słupki, poprzeczki i jazda od bramki do bramki

Na prawdziwą huśtawkę wrzucili nas piłkarze Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin. W ciągu całego meczu prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie, drużyny postawiły zdecydowanie na ofensywę, omijając zadania obronne, czego efektem był wynik 2:3. W lepszych nastrojach ze Śląska wyjeżdżają goście.
 
Więcej - KLIK

***

ZMIEDZI.PL

Kolejna wygrana KGHM Zagłębia Lubin! Bohar show, świetny Starzyński

Ależ emocje dostarczyli piłkarze KGHM Zagłębia Lubin w wyjazdowym starciu z Górnikiem Zabrze. Miedziowi pokonali rywala 3:2. Dublet ustrzelił Damjan Bohar, trzeciego gola dołożył Filip Starzyński, który obok słoweńskiego pomocnika był jednym z najlepszych zawodników tego pojedynku.

Więcej - KLIK