W sobotę odbędzie się IV Memoriał Stanisława Świerka / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
W sobotę odbędzie się IV Memoriał Stanisława Świerka 30 cze

W sobotę odbędzie się IV Memoriał Stanisława Świerka

W najbliższą sobotę na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie odbędzie się IV Memoriał Stanisława Świerka - trenera wszechczasów Zagłębia, który był szkoleniowcem Miedziowych w latach 1979–1982 i 1988–1990. Razem z naszym Klubem wywalczył wicemistrzostwo Polski, a rok później przyczynił się do zdobycia krajowego mistrzostwa.

30 cze 2023 13:45

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Trener Stanisław Świerk to postać bardzo dobrze znana na Dolnym Śląsku. Szkoleniowiec podczas swojej bogatej kariery prowadził wiele klubów, m.in. Górnik Wałbrzych, Ślęzę Wrocław, Śląsk Wrocław, Widzew Łódź czy Zagłębie Lubin, z którym święcił największe sukcesy.

Tegoroczny Memoriał Stanisława Świerka zostanie rozegrany na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Całe przedsięwzięcie rozpocznie się o godzinie 12:00, a planowo zespoły złożone z retrofutbolistów będą między sobą rywalizowały do godziny 15:00.

Do Lubina przyjadą drużyny, prowadzone w przeszłości przez trenera Świerka. Oprócz Zagłębia, które wcieli się w rolę gospodarza, na placu gry ujrzymy również Ślęzę Wrocław, Śląsk Wrocław i Górnika Wałbrzych. Swoją obecność zapowiedziało 60 byłych piłkarzy, w tym między innymi tak zasłużeni zawodnicy jak: Adam Zejer, Janusz Kudyba, Eugeuniusz Ptak, Zbigniew Szewczyk, Marek Godlewski, Jarosław Chwaliszewski, Stefan Machaj, Zbigniew Mandziejewicz czy Tomasz Moskal. Na zakończenie Memoriału, każda z ekip otrzyma puchar, a także zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników.  

Ostatni, III Memoriał Stanisława Świerka również odbył się w Lubinie, 28 lipca 2018 roku. Wówczas zwyciężył zespół Zagłębia, który na swoim koncie zgromadził sześć punktów i mógł pochwalić się najlepszym bilansem bramkowym. Drugie miejsce zajęła Ślęza, na najniższym stopniu podium znalazł się Górnik, natomiast na czwartej pozycji uplasował się Śląsk.