Zagłębie Lubin ambasadorem akcji #ZobaczyćLili 2 kwi

Zagłębie Lubin ambasadorem akcji #ZobaczyćLili

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, iż nasz Klub został ambasadorem ogólnopolskiej akcji „Zobaczyć Lili”, mającej na celu podnoszenie świadomości na temat autyzmu wśród dzieci. Od najbliższego spotkania z Jagiellonią Białystok nasi zawodnicy będą rozgrzewać się w dedykowanych koszulkach w niebieskim kolorze, a podczas kolejnych meczów PKO BP Ekstraklasy z udziałem Miedziowych, projekt i jego główne założenia będą kontynuowane.

2 kwi 2022 12:45

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Głównym celem akcji „Zobaczyć Lili” jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu i pomoc wszystkim, którzy każdego dnia zmagają się z licznymi problemami dotyczącymi codziennego funkcjonowania. Jedną z głównych dróg do osiągnięcia tego celu jest realizacja głębokiego, wzruszającego, opartego na faktach filmu fabularnego. Dzięki dotychczasowym, niespełna rocznym działaniom ponad pół miliona Polaków wie o projekcie i trzyma kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia. Akcja ma również na celu rozszerzenie wiedzy w zakresie zaburzenia jakim jest autyzm, wsparcie rodzin dzieci, u których zdiagnozowano autyzm oraz przekazanie wskazówek dla bliskich tych, którzy jeszcze nie zostali zdiagnozowani.

„Zobaczyć Lili” jest niezwykle ważną inicjatywą prospołeczną zwiększającą świadomość na temat autyzmu. Jako ambasador akcji zaplanowaliśmy szereg działań oraz aktywności, do których mamy nadzieję, że przyłączy się cała społeczność Zagłębia Lubin i wspólnie, po raz kolejny, zdziałamy wiele dobrego. Efekty naszych starań będzie można zobaczyć nie tylko w przestrzeni internetowej, ale także podczas spotkań PKO BP Ekstraklasy, więc zachęcam do bacznego obserwowania i oczywiście aktywnego uczestnictwa w projekcie – mówi Prezes Zagłębia Lubin S.A., Michał Kielan.

W drużynie Lili stworzonej przez sportowców z całej Polski możemy znaleźć także kilka nazwisk związanych z naszym miastem. W skład zespołu wchodzą m.in. piłkarki ręczne MKS Zagłębia Lubin Adrianna Górna i Patrycja Noga, były trener Miedziowych Mariusz Lewandowski, a także osoby związane po dziś dzień z naszym Klubem – bramkarz Dominik Hładun i Dyrektor Sportowy Lubomir Guldan.

W Polsce żyje ponad 340 000 osób autystycznych, współcześnie mówiąc atypowych – Dzięki filmowi "Rain Man" i serialowi „Atypowy" cały świat wie czym jest autyzm. Chwała ich twórcom za ich odwagę i przetarcie szlaku – mówią rodzice Wiktorii, Olimpia Poniźnik-Burczyk i Paweł Burczyk.

Pawła Burczyka możecie kojarzyć przede wszystkim z roli zabawnego policjanta z kultowego serialu „13 posterunek". Prywatnie jest mężem Olimpii Poniźnik-Burczyk oraz ojcem autystycznej Wiktorii i Maksymiliana. Od lat angażuje się w kampanię społeczną Oswoić Autyzm.