Zasłużeni dla Zagłębia | Bramkarz / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Zasłużeni dla Zagłębia | Bramkarz 27 gru

Zasłużeni dla Zagłębia | Bramkarz

Za nami ogłoszenie wyników Plebiscytu "Zasłużeni dla Zagłębia", w którym kibice Miedziowych wybrali 12 osób, ważnych dla historii i dziejów naszego Klubu. Rozpoczynamy od pozycji bramkarza. Spośród czterech kandydatów, czyli Krzysztofa Koszarskiego, Jarosław Bako, Franciszka Macheja oraz Mirosława Dreszera, najwięcej głosów otrzymał Krzysztof Koszarski, którego sylwetkę prezentujemy poniżej.

27 gru 2021 20:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Krzysztof Koszarski

Przyszedł na świat 9 listopada 1959 roku w Stąporkowie. W 1991 roku był jedną z ważniejszych postaci w naszym zespole, wydatnie pomagając w zdobyciu pierwszego mistrzostwa Polski przez Zagłębie. Wraz z Jarosławem Bako stworzył duet świetnych bramkarzy, stanowiąc o sile defensywnej drużyny, która najpierw zdobyła srebrne medale mistrzostw Polski w 1990 roku, a w kolejnym poprawiła ten wynik, zdobywając historyczne mistrzostwo dla Zagłębia. W barwach Miedziowych rozegrał łącznie 145 spotkań, reprezentując nasz klub w latach 1986-1993. Wychowanek Radomiaka Radom w swojej karierze rozegrał łącznie 183 mecze na poziomie Ekstraklasy. Piłkarsko związany także z Wisłą Płock, Śląskiem Wrocław czy Karkonoszami Jelenia Góra, lecz jego przygoda piłkarska nie trwała tylko w Polsce. Występował w amerykańskich zespołach, takich jak Chicago Galaxy SC czy AAC Eagles Chicago. Z naszym klubem związany jest do dziś. Aktualnie sprawuje funkcję Koordynatora Działu Logistyki w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia. Był również trenerem bramkarzy naszego zespołu u takich szkoleniowców jak: Mirosław Jabłoński, Stefan Majewski, Jerzy Wyrobek, Adam Nawałka, Wiesław Wojno, Jan Urban, Pavel Hapal czy Mariusz Lewandowski.