Zasłużeni dla Zagłębia | Napastnik / Inne / KGHM Zagłębie Lubin
Zasłużeni dla Zagłębia | Napastnik 29 gru

Zasłużeni dla Zagłębia | Napastnik

W naszej taktyce znalazło się miejsce dla jednego napastnika. Państwa głosami, w jedenastce Zasłużonych dla Zagłębia znalazł się Eugeniusz Ptak, którego sylwetkę chcemy Wam przybliżyć. Oprócz Ptaka, kandydatami byli także Ilijan Micanski czy Jakub Świerczok. Zapraszamy do poznania bliżej byłego napastnika, który na zawsze zapisał się w historii naszego Klubu. A dlaczego?

29 gru 2021 16:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Eugeniusz Ptak

Popularny "Gienek" przyszedł na świat 1 października 1960 roku w Marchwaczu. Bez wątpienia na stałe zapisał się na kartach historii naszego Klubu. To on jest pierwszym strzelcem bramki dla KGHM Zagłębia Lubin na szczeblu ówczesnej I ligi w 1985 roku. Był to także zarazem pierwszy gol strzelony w oficjalnym spotkaniu na nowo wybudowanym Stadionie GOS. W Lubinie grał w latach 1984-1988, a także w 1993 roku. W koszulce Miedziowych rozegrał łącznie 95 spotkań, w czasie których zdobył 30 bramek. Jeszcze podczas gry dla KGHM Zagłębia na szczeblu II ligi, został królem strzelców tych rozgrywek. Poza naszym Klubem, reprezentował barwy Śląska Wrocław, Miedzi Legnica czy cypryjskiego Apollonu Limassol oraz Nei Salaminy Famagusta. Po drugiej przygodzie w Lubinie, zdecydował się na kolejny zagraniczny transfer, tym razem do niemieckiego VfL Oldenburg. Ostatnie lata swojej kariery piłkarskiej spędził w innym niemieckim klubie, FC Rastatt 04. W 2004 roku zawiesił buty na kołku.