Znamy terminarz PKO Ekstraklasy | Pierwszy mecz z Lechem 27 lip

Znamy terminarz PKO Ekstraklasy | Pierwszy mecz z Lechem

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. opublikował terminarz rozgrywek ligowych na sezon 2020/21. "Miedziowi" zainaugurują rozgrywki domowym spotkaniem z wicemistrzem Polski - Lechem Poznań.

27 lip 2020 14:16

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. ustalił, że w 1. i 3. kolejce kluby grające w kwalifikacjach rozgrywek UEFA będą grały w piątek i sobotę, co da im dodatkowy dzień na przygotowania do spotkań międzynarodowych.

W trakcie kwalifikacji rozgrywek europejskich zespoły grające w walczące o udział w Lidze Mistrzów i Lidze Europy będą co do zasady rozgrywać swoje mecze w następujący sposób (do potwierdzenia przez partnerów mediowych):

1. kolejka - 22 sierpnia: mecz z udziałem uczestnika Ligi Europy w piątek; mecze z udziałem Legii Warszawa i dwa mecze zespołów z Ligi Europy w sobotę
2. kolejka - 29 sierpnia: mecz z udziałem Legii Warszawa w sobotę, mecze zespołów Ligi Europy w niedzielę
3. kolejka - 12 września: mecz z udziałem Legii Warszawa w piątek lub sobotę, mecze zespołów Ligi Europy w sobotę
4.-6. kolejka - 19, 26 września oraz 3 października: mecz z udziałem Legii Warszawa w sobotę, mecze zespołów Ligi Europy w niedzielę; ostateczny układ meczów w zależności od wyników kwalifikacji UEFA.

 

Terminarz sezonu 2020/21:

Kolejka 1 - 22 sierpnia 2020   
Beniaminek 3 - Lechia Gdańsk
Cracovia - Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków
KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Legia Warszawa
Wisła Płock - Stal Mielec
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

Kolejka 2 - 29 sierpnia 2020   
KGHM Zagłębie Lubin - Beniaminek 3
Lech Poznań - Wisła Płock
Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia
Stal Mielec - Górnik Zabrze
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław

Kolejka 3 - 12 września 2020   
Beniaminek 3  - Piast Gliwice
Cracovia - Stal Mielec
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Pogoń Szczecin - Wisła Kraków
Raków Częstochowa - KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock - Legia Warszawa
Śląsk Wrocław - Lech Poznań

Kolejka 4 - 19 września 2020   
KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia
Lech Poznań - Beniaminek 3
Lechia Gdańsk - Stal Mielec
Legia Warszawa - Górnik Zabrze
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław
Wisła Kraków - Wisła Płock

Kolejka 5 - 26 września 2020   
Cracovia - Raków Częstochowa
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin
Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
Stal Mielec - Piast Gliwice
Wisła Płock - Beniaminek 3

Kolejka 6 - 3 października 2020   
Beniaminek 3 - Legia Warszawa
KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
Piast Gliwice - Lech Poznań
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stal Mielec
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa - Wisła Płock
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław - Cracovia

Kolejka 7 - 17 października 2020   
Cracovia - Piast Gliwice
Górnik Zabrze - Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Beniaminek 3
Stal Mielec - Wisła Kraków
Wisła Płock - Śląsk Wrocław

Kolejka 8 - 24 października 2020   
Beniaminek 3 - Górnik Zabrze
KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Cracovia
Piast Gliwice - Wisła Płock
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
Raków Częstochowa - Stal Mielec
Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok

Kolejka 9 - 7 listopada 2020   
Cracovia - Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Legia Warszawa - Lech Poznań
Podbeskidzie Bielsko-Biała - KGHM Zagłębie Lubin
Raków Częstochowa - Wisła Kraków
Stal Mielec - Beniaminek 3
Wisła Płock - Pogoń Szczecin

Kolejka 10 - 21 listopada 2020   
Beniaminek 3 - Wisła Kraków
Cracovia - Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin - Stal Mielec
Lech Poznań - Raków Częstochowa
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

Kolejka 11 - 28 listopada 2020   
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk - Lech Poznań
Legia Warszawa - Piast Gliwice
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław
Raków Częstochowa - Beniaminek 3
Stal Mielec - Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock - Cracovia

Kolejka 12 - 5 grudnia 2020   
Cracovia - Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok - Beniaminek 3
Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk
Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin - Stal Mielec
Wisła Płock - Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa

Kolejka 13 - 12 grudnia 2020   
Beniaminek 3 - Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze - Cracovia
KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk - Wisła Płock
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok
Stal Mielec - Lech Poznań
Wisła Kraków - Legia Warszawa

Kolejka 14 - 19 grudnia 2020   
Cracovia - Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze
Lech Poznań - Wisła Kraków
Legia Warszawa - Stal Mielec
Piast Gliwice - Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław - Beniaminek 3

Kolejka 15 - 6 lutego 2021   
Beniaminek 3 - Cracovia
Górnik Zabrze - Lech Poznań
KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Płock
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa
Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin
Stal Mielec - Śląsk Wrocław
Wisła Kraków - Piast Gliwice

Kolejka 16 - 13 lutego 2021   
Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk - Beniaminek 3
Legia Warszawa - Raków Częstochowa
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin - Cracovia
Stal Mielec - Wisła Płock
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok

Kolejka 17 - 20 lutego 2021   
Beniaminek 3 - KGHM Zagłębie Lubin
Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Górnik Zabrze - Stal Mielec
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice
Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk
Wisła Płock - Lech Poznań
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków

Kolejka 18 - 27 lutego 2021   
KGHM Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa
Lech Poznań - Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Wisła Płock
Piast Gliwice - Beniaminek 3
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok
Stal Mielec - Cracovia
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin

Kolejka 19 - 6 marca 2021   
Beniaminek 3 - Lech Poznań
Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice
Raków Częstochowa - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Stal Mielec - Lechia Gdańsk
Wisła Płock - Wisła Kraków
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin

Kolejka 20 - 13 Marca 2021   
Beniaminek 3 - Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice - Stal Mielec
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Cracovia
Wisła Kraków - Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

Kolejka 21 - 20 marca 2021   
Cracovia - Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin
Lech Poznań - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków
Legia Warszawa - Beniaminek 3
Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Wisła Płock - Raków Częstochowa

Kolejka 22 - 3 kwietnia 2021   
Beniaminek 3  - Podbeskidzie Bielsko-Biała
KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice  - Cracovia
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze
Wisła Kraków - Stal Mielec
Śląsk Wrocław - Wisła Płock

Kolejka 23 - 10 kwietnia 2021   
Cracovia - Lech Poznań
Górnik Zabrze - Beniaminek 3
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków
Stal Mielec - Raków Częstochowa
Wisła Płock - Piast Gliwice

Kolejka 24 - 17 kwietnia 2021   
Beniaminek 3 - Stal Mielec
Jagiellonia Białystok - Cracovia
KGHM Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Lech Poznań - Legia Warszawa
Piast Gliwice - Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin - Wisła Płock
Wisła Kraków - Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk

Kolejka 25 - 21 kwietnia 2021   
Górnik Zabrze  - Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice
Legia Warszawa - Cracovia
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa - Lech Poznań
Stal Mielec - KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Kraków - Beniaminek 3
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok

Kolejka 26 - 24 kwietnia 2021   
Beniaminek 3 - Raków Częstochowa
Cracovia - Wisła Płock
Jagiellonia Białystok - Stal Mielec
KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków
Lech Poznań - Lechia Gdańsk
Piast Gliwice - Legia Warszawa
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Kolejka 27 - 1 maja 2021   
Beniaminek 3 - Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze - Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław
Stal Mielec - Pogoń Szczecin
Wisła Kraków - Cracovia

Kolejka 28 - 8 maja 2021   
Cracovia - Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa
Lech Poznań - Stal Mielec
Legia Warszawa - Wisła Kraków
Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Pogoń Szczecin - Beniaminek 3
Wisła Płock - Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin

Kolejka 29 - 12 maja 2021   
Beniaminek 3 - Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk - Cracovia
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Płock
Raków Częstochowa - Piast Gliwice
Stal Mielec - Legia Warszawa
Wisła Kraków - Lech Poznań

Kolejka 30 - 16 maja 2021   
Cracovia - Beniaminek 3
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Piast Gliwice - Wisła Kraków
Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa
Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław - Stal Mielec