Falubazowa Pigułka | Żużlowcy szykują się do obozu w Szklarskiej Porębie 6 lut

Falubazowa Pigułka | Żużlowcy szykują się do obozu w Szklarskiej Porębie

W niedzielę żużlowcy Falubazu Zielona Góra rozpoczną tygodniowe zgrupowanie w resorcie Norweska Dolina w Szklarskiej Porębie. Sztab szkoleniowy zaplanował ciekawy plan w którym znajdziemy zarówno elementy sportowe jak i integracyjne.

6 lut 2019 09:57

Fot. Falubaz Zielona Góra
Autor Falubaz Zielona Góra

Udostępnij

Klub

Szklarska Poręba to stałe miejsce zimowych zgrupowań drużyny Falubazu Zielona Góra. Od dwóch lat miejscem zakwaterowania żużlowców jest resort Norweska Dolina, wyjątkowe miejsce nawiązujące do fenomenu Doliny Siedmiu Domów - części Szklarskiej Poręby zamieszkiwanej przez środowiska artystyczne, które ściągały tutaj od końca XIX wieku, w znacznej mierze przyczyniając się do kierunku rozwoju miasta i jego niezwykłego klimatu.

Po raz trzeci wybieramy się na obóz zimowy do resortu Norweska Dolina w Szklarskiej Porębie. Zgrupowanie rozpoczyna się w niedzielę 10 lutego i potrwa do piątku. Pobyt rozpoczniemy wspólnym obiadem, a następnie zawodnicy będą mieli czas wolny na spokojne zakwaterowanie się i poznanie miejsca naszego pobytu. Wieczorem zaplanowane jest spotkanie inaugurujące obóz połączone z turniejem w kręgle. Od poniedziałku zabieramy się do pracy i przez kolejne dni będziemy przede wszystkim jeździć oraz biegać na nartach. W Szklarskiej Porębie byłem wczoraj i muszę powiedzieć, że warunki narciarskie są wyśmienite. Zarówno po stronie polskiej jak i czeskiej jest bardzo dużo śniegu, więc na to nie będziemy mogli narzekać. Prognozy pogody również są optymistyczne, a więc nie pozostaje nam nic innego jak odliczać dni do wyjazdu - powiedział nam Tomasz Walczak.

Jak co roku punktem głównym zgrupowania będą treningi na nartach. W planach są zarówno zjazdówki w czeskim Harrachovie jak i biegówki na Polanie Jakuszyckiej. W programie zgrupowania są także zajęcia w terenie, odnowa biologiczna, a także tegoroczna nowość - wizyta na torze kartingowym w Jeleniej Górze.