Tydzień Bez Barier na Stadionie Zagłębia 29 maj

Tydzień Bez Barier na Stadionie Zagłębia

5 maja obchodzony był Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Aby podkreślić w sposób szczególny fakt uczestnictwa osób niepełnosprawnych w meczach piłkarskich w Polsce oraz zachęcić kolejne osoby do wyjścia z domu i regularnych wizyt na polskich stadionach, Federacja Kibiców Niepełnosprawnych wraz z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Ekstraklasą SA zorganizowały ogólnopolską akcję „Tydzień Bez Barier”. W akcję włączyło się również Zagłębie Lubin S.A.

29 maj 2018 09:38

Fot. Tomasz Folta
Autor Federacjakn.pl

Udostępnij

Klub

W ramach akcji Zagłębie Lubin S.A. między innymi przygotowało ofertę specjalną dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów, dzięki czemu mogli oni wejść na mecz z Jagiellonią Białystok na preferencyjnych warunkach. Ofertę klub rozesłał do placówek opiekuńczych, warsztatów terapii zajęciowej, fundacji, ośrodków pomocy społecznej i domów dziecka.

Ponadto dzieci z eskorty były ubrane w specjalne koszulki, na których umieszczony był napis „Tydzień Bez Barier”. Przeprowadzone zostały także warsztaty dotyczące kształtowania pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnościami.

Zagłębie Lubin S.A. ufundowało także nagrody dla uczestników Regionalnego Turnieju BOCCIA z okazji Dni Godności Osób Niepełnosprawnych.

- Dziękujemy klubom szczebla centralnego za włączenie się w tę szczytną ideę. Chcielibyśmy, aby ta akcja zaprocentowała i przekonała tych, którzy z różnych powodów jeszcze nie pojawili się na stadionie, że jest to miejsce dla każdego, także dla osób z niepełnosprawnością - powiedział Michał Fitas, prezes Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.

- „Tydzień bez barier” nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie organizacji zrzeszających kibiców z niepełnosprawnościami. To pokazuje jak bardzo rozwinął się sektor pozarządowy zajmujący się aktywizacją osób z dysfunkcjami poprzez udział w imprezach sportowych. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie Polskiego Związku Piłki Nożnej, który od początku wspiera federację w jej rozwoju - dodaje Paweł Parus, członek zarządu FKN i pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych na Dolnym Śląsku.