Zagłębie Lubin S.A. otrzymało dofinansowanie w kwocie ponad 27 milionów złotych / Klub / KGHM Zagłębie Lubin
Zagłębie Lubin S.A. otrzymało dofinansowanie w kwocie ponad 27 milionów złotych 7 paź

Zagłębie Lubin S.A. otrzymało dofinansowanie w kwocie ponad 27 milionów złotych

Z satysfakcją informujemy, że Zagłębie Lubin S.A. otrzymało dofinansowanie w ramach dwóch programów Ministerstwa Sportu i Turystyki w łącznej kwocie ponad 27 milionów złotych! Środki zostaną rozdysponowane na budowę nowej Hali z boiskiem piłkarskim.

7 paź 2023 16:15

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

W rozstrzygniętych wczoraj i dzisiaj konkursach MSiT przyznało dwa dofinansowania – 10 mln zł w ramach "Programu Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej" oraz 17 mln w ramach "Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu".

- Bardzo cieszę się z tej decyzji ministra Kamila Bortniczuka. Jestem przekonany, że środki przekazane na inwestycje w rozwój infrastrukturalny Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia zostaną doskonale spożytkowane. To będzie dla Klubu znaczący krok naprzód w rozwoju – mówi Krzysztof Kubów, Szef Gabinetu Prezesa Rady Ministrów, który uczestniczył w procesie przyznawania środków.

Biorąc pod uwagę 10 mln złotych przyznane przez MSiT w ramach I edycji „Programu Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej” całkowita suma dotacji uzyskanych przez Klub wynosi 37 mln zł.

- Jest to dla nas ogromna satysfakcja, bo te środki pozwolą nam na znaczące zabezpieczenie inwestycji w Stadion Górniczy oraz halę. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w proces oraz podjęcie decyzji. Mam pewność, że nasza inwestycja będzie służyła Zagłębiu przez wiele lat – dodaje Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michał Kielan.

Obecnie trwają procedury mające na celu wyłonienie wykonawcy inwestycji na Stadionie Górniczym. Zakończenie prac planowane jest na maj 2025 roku.