Zbiór wydarzeń z 2018 roku / Klub / KGHM Zagłębie Lubin
Zbiór wydarzeń z 2018 roku 30 gru

Zbiór wydarzeń z 2018 roku

Rok 2018, który właśnie dobiega końca, był bardzo intensywny dla Zagłębia Lubin. W poniższym kalendarium prezentujemy, jak wiele działo się w ostatnich miesiącach.

30 gru 2018 19:33

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

I - styczeń

Styczeń, to nie tylko miesiąc, w którym nasi piłkarze wrócili do treningów. To także czas transferów, zarówno przychodzących jak i wychodzących. Lubin opuścili Jarosław Jach i Jakub Świerczok, a do KGHM Zagłębia przyszli m.in. Piotr Leciejewski, Łukasz Moneta czy Rafał Pietrzak.

II - luty

W tym miesiącu rozpoczęliśmy rundę rewanżową sezonu 2017/2018. Do KGHM Zagłębia wciąż trafiali nowi zawodnicy, jak choćby Jakub Mares czy Mateusz Matras. Debiut w pierwszym zespole zaliczył bramkarz Dominik Hładun, a młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie zdobyli Puchar Prezesa PZPN.

III - marzec

W marcu KGHM Zagłębie Lubin rozegrało kilka ważnych spotkań o punkty, choćby z Piastem, Górnikiem czy Jagiellonią. Do treningów po ciężkiej kontuzji wrócił Daniel Dziwniel, a do zespołu dołączył Maciej Dąbrowski. Z dobrej strony zaprezentowały się również młodzieżowe zespoły akademii.

IV - kwiecień

To był miesiąc bogaty w wiele doświadczeń dla zawodników KGHM Zagłębia Lubin. Najpierw udało się zakwalifikować do czołowej ósemki. Później przyszły ciężkie boje z Legią (wygrany) i Lechem (przegrany). Warto nadmienić, że w tym drugim spotkaniu padł rekord frekwencji na lubińskim stadionie. Do zmian doszło także w zarządzie naszego klubu. Pod koniec miesiąca „Miedziowi” wygrali w Płocku.  

V - maj

Rozgrywki LOTTO Ekstraklasy dobiegały końca. KGHM Zagłębie Lubin w ostatniej kolejce pokonało Koronę Kielce, udanie finiszując w czołowej ósemce. Na obiektach Akademii KGHM Zagłębie odbyły się dwa duże wydarzenia – Akademie Klasy Ekstra i KGHM Cup. Z Lubinem pożegnał się Aleksandar Todorovski.

VI - czerwiec

Dużo zmian przed nowym sezonem 2018/2019. Michał Żewłakow został Dyrektorem Sportowym, a Ben van Dael szefem szkolenia. Na stanowisko Prezesa Zarządu Klubu powołano Mateusza Dróżdża. Po raz kolejny odbył się turniej KGHM Kids Cup, „Miedziowi” wrócili do treningów i rozpoczęli pierwszy obóz w Prusimiu.

VII - lipiec

KGHM Zagłębie wróciło do Lubina, aby dokończyć przygotowania przed rozpoczęciem ligi. Przed sezonem zaprezentowało się licznie zgromadzonej publiczności i efektownie weszło w rozgrywki. W pierwszych kolejkach miały miejsce wygrane z Legią i Sosnowcem. W międzyczasie oldboje z Lubina wygrali III memoriał Stanisława Świerka.

VIII - sierpień

To był miesiąc dobrych i smutnych momentów. Wygraliśmy z Lechem Poznań, w tym samym czasie pożegnaliśmy Arkadiusza Woźniaka. Zagłębie też się wzmocniło – nowym graczem „Miedziowych” pod koniec okna transferowego został Patryk Szysz. Na stadionie w Lubinie uczczono także obchody Święta Wojska Polskiego.

IX - wrzesień

We wrześniu mieliśmy okazję poznać „Słodką Julkę”, która przedstawiła się kibicom przed meczem ze Śląskiem. Wygraliśmy derby ze Śląskiem, zrobiliśmy wielki come-back w Gdańsku. Ponadto zadebiutował w pierwszym zespole Łukasz Poręba. Na boiskach akademii mogliśmy wziąć udział w Ekstratalencie. Niestety, to także miesiąc, w którym Alan Czerwiński doznał poważnej kontuzji podczas spotkania z RB Lipsk.

X - październik

Kolejni młodzi zawodnicy zadebiutowali w barwach KGHM Zagłębia. Tym razem swoją szansę dostał Damian Oko i zaprezentował się co najmniej dobrze. Mariusza Lewandowskiego na stanowisku trenera zastąpił Ben van Dael. Peugot Dejon&Dąbrowski został sponsorem sektora rodzinnego, a Jakub Mares wrócił po ciężkiej kontuzji do treningów. Ruszyliśmy także z akcją „Powrót do szkoły, powrót na stadion” i rozszerzyliśmy współpracę z Falubazem.

XI - listopad

Z nowymi nadziejami rozpoczęliśmy rundę rewanżową. Forma zwyżkowała, brakowało tylko szczęścia. W międzyczasie wystartowała akcja „Miedziana Krew”, w której z chęcią uczestniczyliśmy. Po raz pierwszy na Stadionie Zagłębia odbył się Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez. Odwiedziliśmy także przyjaciół z Falubazu, a także… Streffę Fight Team.

XII - grudzień

Ciężka praca wykonywana na treningach przyniosła pożądane efekty. Wysoka wygrana z Jagiellonią, punkty zdobyte z Piastem Gliwice i Zagłębiem Sosnowiec pozwoliły wyjść z kryzysu. W ostatnim meczu w roku byliśmy blisko wygranej nad Cracovią, ale niestety czerwona kartka dla bramkarza Dominika Hładuna pokrzyżowała nam plany i odwróciła losy spotkania. „Miedziowi” w grudniu złożyli również wizytę górnikom w kopalni. Ostatni miesiąc, to także okres podsumowań i świątecznej atmosfery.

Szczęśliwego nowego roku!