Znakomici goście podczas Kongresu Prawa Sportowego i Organizacji Imprez 20 lis

Znakomici goście podczas Kongresu Prawa Sportowego i Organizacji Imprez

Wielkie wydarzenie, jakim bez wątpienia będzie odbywający się na Stadionie Zagłębia Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez, zbliża się wielkimi krokami. W zaplanowanym na 23 listopada kongresie udział weźmie wielu znakomitych gości.

20 lis 2018 10:19

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Głównym celem Kongresu Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych jest integracja środowiska akademickiego ze sportowym poprzez przedstawienie, omówienie uwarunkowań prawnych w jakich znajduje się polski sport, problemów które są związane z organizacją imprezy sportowej w naszym kraju nie tylko w aspektach prawnych lecz również ekonomicznych, czy też organizacyjnych. Wśród zaproszonych gości są m. in. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, medalista Igrzysk Olimpijskich w kolarstwie Czesław Lang oraz Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. dr Mateusz Dróżdż.

To pierwsze wydarzenie w Polsce gdzie, oprócz wiedzy teoretycznej zdobytej na wykładach, uczestnicy Kongresu będą mieli okazję zobaczyć jak tematy poruszone podczas wystąpień wyglądają w praktyce. Wszyscy Ci, którzy pojawią się 23 listopada na stadionie Zagłębia będą mieli okazję wysłuchać kierownika do spraw bezpieczeństwa Zagłębia Lubin S.A. – pana Mirosława Lisowskiego oraz przekonać się jak wyglądają przygotowania do meczu na najwyższym poziomie w Polsce. Podczas kongresu uczestnicy dowiedzą się także jakie warunki muszą zostać spełnione, by mecz odbył się w bezpiecznej i sportowej atmosferze. Atrakcją będzie również zapoznanie się z metodyką pracy Prezesa Zarządu Zagłębia Lubin S.A. dr Mateusza Dróżdża, w zakresie bezpieczeństwa i organizacji imprezy masowej przed meczem 16. LOTTO Ekstraklasy z Legią Warszawa.

Wszyscy uczestnicy kongresu zostaną także oprowadzeni po budynkach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie oraz zobaczą zaplecze treningowe pierwszej drużyny KGHM Zagłębia Lubin.

Każdy uczestnik kongresu otrzyma bilet VIP na niedzielny mecz KGHM Zagłębia Lubin z Legią Warszawa, gdzie będzie można zobaczyć, jak wygląda realizacja wszelkich planów oraz założeń, które omawiano podczas piątkowych wykładów.

Swój udział w kongresie zapowiedziały znane osoby ze środowiska akademickiego, prawniczego czy politycznego. Do Lubina przyjadą miedzy innymi dr hab. Zbigniew Bukowski Prorektor ds. finansów i organizacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, dr hab. Marcin Warchoł podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, ks dr hab. Sławomir Fundowicz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Łukasz Szeliga Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego i wielu innych, wspaniałych gości.

Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez to cztery panele dyskusyjne, które zostały podzielone na różne bloki tematyczne (m.in. zagrożenia finansowe w klubach sportowych, ambush marketing w sporcie, problematyka wykorzystywania praw do wizerunk).

Szczegółowy program prezentujemy poniżej. Informujemy także wszystkich chętnych, którzy nie zdążyli zapisać się na Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez, że jeszcze dziś (wtorek 20 listopada) jest ostatnia szansa, aby dołączyć do tego wydarzenia. W tym celu prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny pod numerem: +48507409581.

Dziennikarzy, którzy chcieliby odwiedzić nas podczas kongresu, prosimy o kontakt e-mailowy na adres: akredytacje@zaglebie.com. Wstęp jedynie po okazaniu akredytacji prasowej. Liczba miejsc ograniczona.

Ramowy plan Kongresu

08:00 – 09:30 – rejestracja przybyłych gości/powitalna kawa
09:30 – 10:00 – wystąpienia zaproszonych gości
10:00 – 11:30 – I panel: Organizacja imprezy sportowej w Polsce
11:30 – 11:45 – dyskusja
11:45 – 12:00 – przerwa kawowa
12:00 – 13:30 – II panel: Sport a Samorząd Terytorialny
13:30 – 13:45 – dyskusja
13:45 – 14:30 – obiad
14:30 – 15:30 – spotkanie z kierownikiem do spraw bezpieczeństwa Zagłębia Lubin S.A, Mirosławem Lisowskim oraz z Prezesem Zarządu Zagłębia Lubin S.A. dr Mateuszem Dróżdżem
15:30 – 17:00 – III panel: Zarządzanie i finanse w sporcie
17:00 – 17:15 – dyskusja
17:15 – 18:45 – IV panel: Odpowiedzialność dyscyplinarna w sporcie
18:45 – 19:00 – dyskusja/zakończenie kongresu
19:00 – zwiedzanie akademii i stadionu Zagłębia Lubin.