#ZAGWIS | Konferencja prasowa po meczu KGHM Zagłębie - Wisła Kraków 16 lut

#ZAGWIS | Konferencja prasowa po meczu KGHM Zagłębie - Wisła Kraków

W spotkaniu 22. kolejki PKO Ekstraklasy, Miedziowi przegrali na Stadionie Zagłębia z Wisłą Kraków 0:1. Zobaczcie, co po meczu mieli do powiedzenia szkoleniowcy obu zespołów.

16 lut 2020 18:33

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Artur Skowronek - trener Wisły Kraków:

- Dzisiaj przyjechaliśmy na bardzo trudny teren. Drużyna KGHM Zagłębia ma dużo jakości i chcieli się zrehabilitować za ostatnia kolejkę. Wiedzieliśmy że chcąc zwyciężyć musimy dać z siebie coś więcej. Gratuluję piłkarzom, wiedzieli o tym, że żeby wygrać potrzeba było zostawić dużo zdrowia na boisku. Dowieźliśmy bardzo cenne zwycięstwo, koncentrujemy się już na kolejnym meczu. Gratuluję zespołowi za to, co działo się po meczu, czyli tego że mam w drużynie świadomych piłkarzy, którzy wiedzą, iż dalej niczego jeszcze nie wygrali.

Martin Sevela - trener KGHM Zagłębia Lubin:

- Nie graliśmy dobrego meczu od początku, nie było dobrej reakcji na pressing rywali. Na treningu wyglądało to dobrze, ale trzeba to przełożyć także na mecz. Najlepszą szansę na 1:0 miał Białek jednak jej nie wykorzystał. Jest to drugi mecz, w którym nie strzelamy bramki. Druga połowa była trochę lepsza, okazje na bramkę miał Guldan, ale to za mało żeby wygrać. Mamy teraz trudną sytuację. Chłopaki nie pokazali na boisku jakości takiej jak na treningach. Zrobiliśmy zły wynik, musimy walczyć w kolejnych meczach o awans do górnej ósemki i najważniejsze abyśmy zaczęli strzelać bramki.

1585484832 - 1585484817