Wisła lepsza od KGHM Zagłębia | KGHM Zagłębie 0:1 Wisła Kraków / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Wisła lepsza od KGHM Zagłębia | KGHM Zagłębie 0:1 Wisła Kraków 16 lut

Wisła lepsza od KGHM Zagłębia | KGHM Zagłębie 0:1 Wisła Kraków

W ramach 22. kolejki PKO Ekstraklasy zespół KGHM Zagłębia podejmował na własnym boisku Wisłę Kraków. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1:0 po bramce Vukana Savicevicia.

16 lut 2020 18:25

Względem ostatniego spotkania z Piastem, do składu „Miedziowych” powróciło trzech zawodników – Sasa Zivec, Alan Czerwiński oraz kapitan Lubomir Guldan. Pierwszą groźną sytuację w meczu miała Wisła. Jakub Błaszczykowski prostopadle podał do Turgemana, ale świetnie ze strzałem Izraelczyka poradził sobie Forenc. W 13. minucie ponownie zagroziła „Biała Gwiazda”. Piłkę zmierzającą do pustej bramki w porę wybił Bartek Slisz. W dalszej części starcia kolejne sytuacje stwarzał krakowski zespół, który dłużej utrzymywał się przy piłce. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy do głosu doszli „Miedziowi”. Najpierw próbował Zivec, lecz jego strzał został zablokowany w efekcie czego sędzia przyznał rzut rożny. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry do piłki doskoczył Białek, który niestety posłał futbolówkę minimalnie nad poprzeczką. Do przerwy widniał wynik bezbramkowy, jednak z przebiegu gry to drużyna przyjezdnych była bliższa objęcia prowadzenia.

Na drugą część meczu podopieczni Martina Seveli wyszli w takim samym zestawieniu jak na początku. W 65. minucie Wisła otworzyła wynik spotkania. Do górnej piłki szybciej dobiegł Savicević, który ubiegł Forenca i skierował futbolówkę do siatki. Stracona bramka motywująco wpłynęła na „Miedziowych”, którzy zaczęli przejmować inicjatywę. Szkoleniowiec KGHM Zagłębia dokonał podwójnej zmiany z zamiarem odrobienia wyniku. Na placu gry zameldowali się Matyas Tajti oraz Patryk Szysz. Dwanaście minut przed końcem meczu bardzo bliski szczęścia był Lubomir Guldan. Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę kapitana, ale piłkę lecącą do bramki w ostatniej chwili wybił defensor „Białej Gwiazdy”. W końcówce konfrontacji piłkarze KGHM Zagłębia zepchnęli „Wiślaków” do defensywy, ale bez zamierzonych skutków. „Miedziowi” musieli uznać wyższość rywala i po końcowym gwizdku arbitra schodzili z boiska pokonani.

KGHM Zagłębie Lubin 0-1 Wisła Kraków

bramka: Vukan Savićević 64

KGHM Zagłębie: 12. Konrad Forenc - 44. Alan Czerwiński, 2. Bartosz Kopacz, 33. Lubomir Guldan, 3. Sasa Balić - 7. Sasa Zivec (74, 17. Patryk Szysz), 24. Jakub Tosik (74, 11. Matyas Tajti), 99. Bartosz Slisz, 18. Filip Starzyński, 39. Damjan Bohar - 21. Bartosz Białek.

Wisła: 22. Michał Buchalik - 8. Łukasz Burliga (46, 19. David Niepsuj), 5. Lukas Klemenz, 2. Rafał Janicki, 4. Maciej Sadlok - 16. Jakub Błaszczykowski, 20. Gieorgij Żukow, 10. Vullnet Basha, 28. Vukan Savicević (75, 21. Nikola Kuveljić), 26. Kamil Wojtkowski - 17. Alon Turgeman (81, 44. Aleksander Buksa).

żółte kartki: Wojtkowski, Savićević.
sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
widzów: 4349.