Adam Buksa piłkarzem Zagłębia / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Adam Buksa piłkarzem Zagłębia 31 sie

Adam Buksa piłkarzem Zagłębia

Zagłębie Lubin S.A. pozyskało Adama Buksę, który wzmocni kadrę I zespołu. Były napastnik Lechii Gdańsk jest aktualnym reprezentantem "biało-czerwonych" w kadrze U21. Klub i zawodnik związali się  3-letnim kontraktem.

31 sie 2016 21:29

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa


Krakowianin pierwsze kroki piłkarskie stawiał w Wiśle Kraków. W trakcie juniorskiej kariery reprezentował barwy Hutnika i Garbarni, ale to w barwach "Białej Gwiazdy" najbliżej był debiutu w seniorskim zespole.

W "Białej Gwieździe" jako 17-latek zanotował 5 występów w Młodej Ekstraklasie strzelając 5 bramek. W lecie 2013 roku powędrował do włoskiego Novara Calcio. Tam głównie grywał w rozgrywkach Primavery. Przed sezonem 2014/2015 dołączył do Lechii Gdańsk.

W pierwszym roku gry wystąpił w ośmiu spotkaniach Ekstraklasy zaliczając 216 minut. Głównie pod koniec rozgrywek. W minionym sezonie napastnik rozpoczął grę w Lechii jako podstawowy piłkarz. Ubiegłoroczny licznik zatrzymał się na ośmiu spotkaniach w Ekstraklasie, jednej bramce i 363 minutach.

Buksa ma za sobą występy w kadrach U17, U18, U19, a aktualnie jest reprezentantem drużyny U21. 19 sierpnia otrzymał powołanie na mecz towarzyski z Węgrami. Tam spotka się z Miedziowymi: Jarosławem Jachem i Jarosławem Kubickim.

Piłkarz w Zagłębiu będzie występował z numerem 21.

Adam Buksa
Data urodzenia: 12 lipca 1996
Wzrost/waga: 191 cm/78 kg
Pozycja: Napastnik

Witamy w Zagłębiu!